«Καθάρισε» με όπλο την άμυνα η Νέα Ιωνία - greekhandball.com

«Καθάρισε» με όπλο την άμυνα η Νέα Ιωνία

«Καθάρισε» με όπλο την άμυνα
Στο κατόπι του πρωτοπόρου ΠΑΟΚ, και εδραιωμένη στη δεύτερη θέση παραμένει η Νέα Ιωνία που «πέρασε» (18-21) από τα Γιαννιτσά, ευκολότερα απ' ότι δείχνει το αποτέλεσμα. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μόνο στο πρώτο 20λεπτο (4-6), με τις φιλοξενούμενες στη συνέχεια να φορτσάρουν και με όπλο την άμυνα να πετυχαίνουν με άνεση την πέμπτη τους σερί νίκη στο πρωτάθλημα.

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών – ΟΦ Νέας Ιωνίας 18-21
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-3, 4-5, 4-6, 5-8, 5-11 (σκορ ημιχρόνου), 6-13, 8-15,  12-17, 14-18, 15-19, 18-21

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Ταρινίδης Αλ.): Παρασκευαΐδου, Τομίδου 2, Αναστασίου 1, Πέγιου, Τρελοπούλου, Μαντζίρη, Παπαδοπούλου, Πατσάνη 2, Παπαδοπούλου, Κοτζαχρήστου, Πλιόγκα, Ανδρονικίδου 3, Τροχίδου 3, Ζιάκα, Μπατζαρακούδη 7, Πυριτίδου
ΟΦ Νέας Ιωνίας (Δανήλος Μεν.): Κεπεσίδου Μ., Μανιά 5, Φράγκου 2, Πανούση, Καραμάνου, Κολλύρη, Καρέλα, Μακρή, Αργυροπούλου, Ντιμτσούρη, Κεπεσίδου Ν. 9, Βασιλείου 2, Ζένελι 1, Νταμπέφσκα 1, Χριστοπούλου, Ζηνωνίδου 2
Διαιτητές: Δελόγλου-Θεοδωσίου, Δίλεπτα: 5-8, Πέναλτι 4/6, 6/6