Πέρασε σαν... σίφουνας από τη Δράμα ο Διομήδης - greekhandball.com

Πέρασε σαν... σίφουνας από τη Δράμα ο Διομήδης

Ο Διομήδης Άργους ήταν καταιγιστικός στη Δράμα, επικρατώντας της τοπικής ομάδας με σκορ 28-20 (13-11 ημίχρονο). Οι "Λύκοι" μπήκαν από την αρχή πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και με μπροστάρηδες τους Λίμα και Μπόσκο οι οποίοι σημείωσαν από οκτώ τέρματα δεν είχαν πρόβλημα να κατακτήσουν τους δύο βαθμούς και να επιστρέψουν στις νίκες. Η ομάδα του Σάκη Βαλαβάνη κατάφερε να μειώσει στα δύο τέρματα λίγο πριν την ανάπαυλα (11-13), ωστόσο στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους Δραμινούς.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 2-5, 3-8, 7-10, 8-12, 11-13 (ημίχρονο), 11-14, 14-15,15-18, 17-22, 18-26, 20-28

Δράμα (Βαλαβάνης): Γουργούμης, Παπάζογλου Ε., Χαϊτίδης 2, Κοβογλανίδης 4, Κοτσαμαρίκογλου 1,Παπάζογλου Α. 1, Παγωνίδης, Τουνγκελίδης 3, Γιαννακόπουλος, Τσίτσιγκος 1, Ντράσκιτς 3, Αντάμοβιτς 3, Φραγκούλης, Κουρτίδης 1, Θωμίδης 1, Σίνα

Διομήδης Άργους (Χαλκίδης):  Τζίμπουλας 2, Μαρκατάτος, Κρεμαστιώτης 1, Τσιγαρίδας 4, Ραντουλέσκου, Παπαντωνόπουλος, Ντάσεβιτς, Τσάκαλος 1, Λιάπης 2, Μανασάκης, Μπόσκος 8,, Χαντέλης, Ξαγοράρης, Μάνθος 1, Λίμα 8, Γκολούμποβιτς 1

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Χαρίτσος

Δίλεπτα: 6 – 6. Πέναλτι: 1/2 – 4/7