Νίκη στο... γκολ για τον ΓΑΣ Κιλκίς - greekhandball.com

Νίκη στο... γκολ για τον ΓΑΣ Κιλκίς

Στην κόψη του... ξυραφιού επικράτησε (24-23) ο ΓΑΣ Κιλκίς του Αλέξανδρου Αξιούπολης και πέτυχε μια πολύ σημαντική νίκη. Οι δύο ομάδες πήγαιναν... χέρι χέρι στο πρώτο ημίχρονο, όμως στις αρχές του δεύτερου, εκείνη του Αστέριου Τριανταφύλλου πήρε το προβάδισμα. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν, έμειναν σε απόσταση... αναπνοής στο σκορ, σε σχέση με τον ΓΑΣ Κιλκίς, αλλά οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να διατηρήσουν τα ηνία και τελικά να κυριαρχήσουν με μόλις ένα γκολ διαφορά.

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ – ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ 24-23

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-4, 8-7, 9-9, 11-11, 12-12 (σκορ ημιχρόνου) 16-13, 17-15, 19-18, 20-18, 21-20, 24-23

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Τριανταφύλλου Α.): Γιαβασίδης, Φυτανίδης, Φαχουρίδης Α. 3, Φαχουρίδης Π. 1, Φαχουρίδης Σ. 5, Χοτζούδης 1, Μανουσαρίδης, Βαφειάδης, Τοκατζόγλου 2, Βιολιτζής, Ιλερής 5, Σακαλής 1, Μαυρόπουλος Α. 3, Μαυρόπουλος Χ. 2, Πετρίδης, Γρηγοριάδης 1

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ (Παπαρήγας Ρ.): Μαυρόπουλος, Ψάρρας, Λασκαρούδης, Στεφανίδης, Ζηλίδης, Ζιάρας, Βραχιολίδης 1, Καλπακίδης 4, Καραπεΐδης 4, Παπαρήγας, Καράγγελος 4, Παλαιστής 3, Κοπαΐδης 4, Μουτούδης, Μενεψάκος 2, Τσορλίνης 1

Διαιτητές: Γράψας - Κυριακού, Δίλεπτα: 4 - 5, Πέναλτι: 2/4 - 2/2