Ο Αθηναϊκός είχε... deja vu στη νίκη του επί του Πανιωνίου - greekhandball.com

Ο Αθηναϊκός είχε... deja vu στη νίκη του επί του Πανιωνίου

Με ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα (21-28) με εκείνο του τελευταίου, πριν από τον σημερινό (29/02), αγώνα του (σ.σ. εντός έδρας ήττα από τον ΕΣΝ Βριλησσίων), ο Αθηναϊκός επικράτησε, εκτός έδρας, του Πανιωνίου και επέστρεψε, έτσι, στις νίκες.
Η ομάδα του Γιάννη Βαρελτζή κατάφερε να κυριαρχήσει στον αγωνιστικό χώρο και να επιβάλλει τον ρυθμό της διατηρώντας, κυρίως μετά από το 25ο λεπτό, απόσταση ασφαλείας στο σκορ και πετυχαίνοντας, με αυτόν τον τρόπο, να φτάσει στην επικράτηση.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 21-28

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-3, 4-5, 6-7, 6-10, 7-11 (σκορ ημιχρόνου), 11-14, 13-16, 15-20, 16-22, 19-25, 21-28

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Πανούσης Γ.): Γκόρο 1, Κωστόπουλος 2, Τσικριτζής 3, Κοντακός 1, Κόντος, Μιχελάκος, Ατσίδης 2, Ζαφειράκος 1, Κυριακίδης, Δαφέρμος, Σκυφτός 1, Κουταβάς, Ιωαννίδης, Γιατρακός 3, Παπαδόπουλος 7, Κοκόλης

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Βαρελτζής Γ.): Σαμαράς 8, Κραουνάκης, Ζύλι, Λιώρης 3, Μαργάρης 1, Μαγκαφουράκης, Ματθιάδης 6, Κατρής 2, Μαναράς 1, Οικονομίδης, Νικολάου, Φάμπατς 1, Μαρούλας, Ορφανόπουλος, Τσικριτέας 4, Τσεύλικος 2

Διαιτητές: Λεφάκης - Γιακαλής, Δίλεπτα: 3 - 5, Πέναλτι: 6/8 - 2/3