Δίκαιη επικράτηση της Σαλαμίνας - greekhandball.com

Δίκαιη επικράτηση της Σαλαμίνας

Η Σαλαμίνα επικράτησε του Αθηναϊκού με σκορ 33-27 (18-16 ημίχρονο),ούσα καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Πρωταγωνιστές για τους νικητές ήταν ο Μπακαούκας και ο Γεωργακόπουλος, οι οποίοι πέτυχαν από εννιά τέρματα. Για τους φιλοξενούμενους, πρώτος σκόρερ αναδείχθηκε ο Φάμπατς, ο οποίος σημείωσε επίσης εννιά γκολ.

Τα πεντάλεπτα:2-1, 6-3,9-5, 14-8, 16-11, 18-16 (ημίχρονο),20-17, 23-18, 27-20, 29-22, 32-24, 33-27

Σαλαμίνα: Μανούσος, Μπακαούκας Χρ. 9, Πετράκος 5, Τρούλος 1, Μπούζος, Τσαρπάλης, Χιώτης 1, Κορρος, Κλημάνογλου 3, Βασιλόπουλος, Φίλης, Αποστολίδης,  Δίπλαρος 5, Συμεωνίδης, Γεωργακόπουλος 9, Παπαδόπουλος

Αθηναϊκός: Μπαξεβάνης, Φωτίου, Σαμαράς 8, Μουρελάτος, Ζύλι 2, Λιώρης 2, Μάργαρης, Μαγκαφουράκης, Ματθιάδης, Κατρής 2, Οικονομίδης, Νικολάου 2, Φάμπατς 9, Μαρουλάς 1, Ορφανόπουλος 1, Τσικριτέας

Δίλεπτα: 7-5. Πέναλτι: 4/5- 4/5. Κόκκινη κάρτα: Κατρής (τρία δίλεπτα)