Πολύτιμο ¨δίποντο" για τη Νέα Ιωνία - Γκούλες: Παρουσιαστήκαμε σοβαροί και συγκεντρωμένοι - greekhandball.com

Η Νέα Ιωνία επικράτησε του Ηλυσιακού με 22-20 (10-8 ημίχρονο), κατακτώντας δύο πολύτιμους βαθμούς ενόψει συνέχειας. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, ωστόσο οι γηπεδούχοι έδειξαν μεγαλύτερη ψυχραιμία στο φινάλε, φτάνοντας τελικά στη νίκη.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-4, 6-7, 8-7, 10-8, 10-8 (ημίχρονο), 11-12, 13-12, 16-13, 17-17, 20-18, 22-20

Σαλμάς, Βαλούρδος, Καμπουράκης 4, Γκούλες 11, Στεφάνι, Μπίλος, Χρυσολώρας 1, Κόλλιας, Μπένιας, Ιατρίδης, Γκούλης, Οικονόμου, Δανέζης, Κυριαζόγλου 1, Τσαγκογεώργας 4, Γκούλης 1

Ηλυσιακός: Αστέρης, Οικονόμου, Λάλας 2, Σιατιρλής 3, Σόκολι 1, Διαμαντάκος 2, Μίχος 2, Γρηγοράκης, Μπανιάς, Οικονόμου, Κωστααππάς,Μπλάτσος, Θεοδοσόπουλος 1, Τριανταφύλλου 2, Κολιούλης 7, Δήμου

Δίλεπτα:2-4. Πέναλτι: 7/7- 2/4

O παίκτης των νικητών, Σωτήρης Γκούλες δήλωσε:

Ήταν ωραίο παιχνίδι.Καταφέραμε, έχοντας υπομονή κυρίως στην άμυνα, να παρουσιαστούμε πολύ σοβαροί και συγκεντρωμένοι και να κατακτήσουμε τους βαθμούς της νίκης, στο γήπεδο μας. Συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μου, στον προπονητή μας και στην ομάδα του Ηλυσιακού.