Ζήτημα ενός ημιχρόνου για τον Δούκα το ματς στη Νίκαια - greekhandball.com

Ζήτημα ενός ημιχρόνου για τον Δούκα το ματς στη Νίκαια

Σ' ένα παιχνίδι με γρήγορο ρυθμό, δυνατό, με πάθος, ένταση και ορισμένες φορές με εκνευρισμό, ο Δούκας επιβλήθηκε εκτός έδρας (22-26) του Άρη Νικαίας Olympic Diagnostic και πέτυχε την δεύτερη διαδοχική του νίκη.
Η ομάδα του Κώστα Μπούνα κυριάρχησε από το πρώτο ημίχρονο και απέκτησε διαφορά στο σκορ (σ.σ. 8-16 έληξε το πρώτο μισάωρο), ικανή, για να κρατήσει σε απόσταση τους γηπεδούχους.
Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν με αμείωτο ρυθμό και παρέμειναν συγκεντρωμένοι. Ήταν αποτελεσματικοί στην ανασταλτική λειτουργία, αλλά και επιθετικά, ενώ ο Άρης συνέχιζε να δείχνει αδυναμία να φανεί, ουσιαστικά, απειλητικός και να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ, γεγονός, που οδήγησε στο αποτέλεσμα της ήττας.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ OLYMPIC DIAGNOSTIC - ΔΟΥΚΑΣ 22-26

Tα πεντάλεπτα: 1-4, 4-6, 6-9, 6-11, 7-13, 8-16 (σκορ ημιχρόνου), 9-17, 11-18, 12-19, 14-21, 17-22, 22-26

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ OLYMPIC DIAGNOSTIC (Μελετάκος Τ.): Λαδάκης 4, Ταουσάνης 3, Βλάχος 1, Μελετάκος 3, Γρηγοράκης, Μουλιάτος, Μαλανδρένιας, Ασβεστάς 2, Παπαδόπουλος-Βελλής, Ταβλαρίδης, Κρεμμύδας, Μιμίκος, Χουρσουντιάν, Τζουβάρας 6, Χαραλάμπους 3, Χρηματόπουλος

ΔΟΥΚΑΣ (Μπούνας Κ.): Ζαλώνης 2, Κρητικός 3, Τόμπρος 2, Μελετάκος 4, Ζαρίκος, Πανταζής, Τζάνος, Καρακεχαγιάς, Ντούνης 6, Τότος 5, Γερουλάνος 3, Τζανιδάκης, Μπεκιάρης, Κολλύρης, Μπαλάσκας, Πάνου 1

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος - Φωτακίδης, Δίλεπτα: 6 - 6, Πέναλτι: 2/3 - 3/4