Επικράτηση του Φοίβου Συκεών επί της ΧΑΝΘ - greekhandball.com

Επικράτηση του Φοίβου Συκεών επί της ΧΑΝΘ

Ο Φοίβος Συκεών επικράτησε της ΧΑΝΘ με σκορ 28-24 (14-13 ημίχρονο), παρουσιάζοντας πολύ καλή αμυντική εικόνα. Οι γηπεδούχοι μετά τα πρώτα πέντε λεπτά του αγώνα, κατάφεραν και πήραν ένα προβάδισμα, το οποίο και διατήρησαν μέχρι το τέλος. Πολύ καλή εμφάνιση από τον παίκτη των γηπεδούχων, Βούινιτς, οποίος και σημείωσε 9 γκολ

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-4, 8-5, 10-7, 12-10, 14-13 (ημίχρονο), 17-15, 19-17, 20-17, 23-17, 24-20, 28-24

Φοίβος Συκεών: Παπαγεωργίου, Δελιάς, Μεγγίδης, Μανωλούδης 6, Μήγγας, Πατσιάς, Βούινιτς 9, Ελοζιενόα 5,Αθανασιάδης 4, Τσιντίδης 1, Παπαδόπουλος 3, Χαραλαμπίδης, Άγιος, Παντελίδης, Θεοφάνος, Σιγγιρίδης

ΧΑΝΘ: Μπόλας, Τσιρογιάννης 2, Σαρηγιαννίδης 7, Τσαγκαράκης 5, Ρίζος 1, Βασιάδης 4, Κορώνας, Πάντζιος 3, Μουρατίδης, Κουπαρανίδης ΑΝ., Κοθπαρανίδης Χ., Κωστόπουλος, Παπαδόπουλος, Πατραμάνης 1, Παπαδόπουλος Αθ., Μαρίνης 1, Οσάγκι

Δίλεπτα:6-3. Πέναλτι: 5/5- 7/9 Αποβολή: Μήγγας (Τρία δίλεπτα)