ΕΣΧΑ Νέων: Νίκη της ΑΕΚ στον Ρέντη / Ταλαιπωρία λόγω... ασυνεννοησίας στο Μοσχάτο - greekhandball.com

Η ΑΕΚ επικράτησε (31-34), εκτός έδρας, του Ολυμπιακού στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Νέων της ΕΣΧΑ. Η Ένωση είχε το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο οι Πειραιώτες έφεραν το ματς στα ίσα (21-21) γύρω στο 40ο λεπτό. Στη συνέχεια, η ομάδα του Γιώργου Καρασαββίδη προηγήθηκε, αλλά πέντε λεπτά πριν από το φινάλε της αναμέτρησης, οι φιλοξενούμενοι το... γύρισαν σε 30-29 και τελικά επικράτησαν με 34-31.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΕΚ 31-34

Tα πεντάλεπτα: 1-5, 4-6, 6-10, 11-13, 14-16, 16-18 (σκορ ημιχρόνου), 17-19, 21-21, 24-23, 25-24, 29-30, 31-34

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Καρασαββίδης Γ.): Κιαρτζίδης, Κούκουλας, Μαραμαθάς 2, Τερλέτσκι, Ντούρος, Καρανασίρτης 2, Λιάπης, Καραμπουρνιώτης, Δεληχρήστος 9, Ασβεστάς 2, Σιδηρόπουλος 1, Μάινας 4, Τσανινός 7, Δόδας 4, Γκένας

ΑΕΚ (Αλβανός Αλ.): Βυθούλκας, Λαζάρου, Αθανασάκος, Δικαιούλιας 5, Γιάντσα 5, Ασλής, Σοφιανός, Βασιλόπουλος 1, Στάθης, Κοτσιώνης 12, Σφάελος Παπαϊωάννου, Βασιλείου Τσάφος 4, Ζαφειράκης 2, Κοβάνης 4, Μπαμπατσανίδης, Βεζύρης 1

Διαιτητές: Mερτινιάν - Συρεπίσιος, Δίλεπτα: 5-6, Πέναλτι: 3/3-1/2

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Στο γήπεδο του Μοσχάτου βρέθηκαν οι ομάδες ΑΣ Δίας Μοσχάτου - Ταύρου και ΕΣΝ Βριλησσίων, ώστε να αγωνιστούν για το Πρωτάθλημα Νέων της ΕΣΧΑ (8η αγωνιστική). Η αναμέτρηση ήταν προγραμματισμένη για χθες (23/01) στις 21:30, ωστόσο δεν διεξήχθη, διότι το γήπεδο ήταν κατειλημμένο, για την ίδια ώρα, λόγω παιχνιδιού βόλλεϋ. Έτσι, εξαιτίας... ασυνεννοησίας, τα παιδιά, τα υπόλοιπα μέλη των ομάδων και οι διαιτητές, ταλαιπωρήθηκαν.

ΑΣ ΔΙΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΤΑΥΡΟΥ: Κουρής, Αποστολόπουλος, Χαραλαμπίδης, Κωνσταντινίδης, Φυτόπουλος, Παναγιωτακόπουλος, Καραγεώργης, Παπαδημητρίου, Παρούσης, Διαφερέρας, Καλαντζής, Χαραλαμπίδης, Δέδες-Ντεντόπουλος

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ: Νικολίνταης, Παναγόπουλος, Ανδρεάδης, Μπαρμπαρούσης, Γκιλάκης Στ., Καρούζος, Σταθάτος, Γκιλάκης Χ., Παπαναστασίου, Λυσικάτος, Μπέσκος

Διαιτητές: Γερουλάνος - Μυλωνάς

Β. ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ

«Ο αγώνας δεν διεξήχθη λόγω διεξαγωγής προγραμματισμένου αγώνα βόλλεϋ γυναικών, την ίδια ώρα».