Τα Γιαννιτσά επικράτησαν της Προσοτσάνης 32-30 - greekhandball.com

Τα Γιαννιτσά επικράτησαν της Προσοτσάνης 32-30

Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – ΑΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 32-30

Ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών πήρε σημαντική νίκη στο ξεκίνημα του 2020, καταβάλλοντας εντός έδρας την Προσοτσάνη με 32-30.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 6-6, 8-7, 10-8, 13-9, 16-13 (ημίχρονο) 18-16, 20-17, 24-18, 28-22, 31-26, 32-30

Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ : Πυριτίδου, Μπατζαρακούδη 8, Πλιόγκα, Παπαδοπούλου Γ. 3, Αναστασίου 10, Παρασκευαΐδου, Τροχίδου Ε. 9, Τροχίδου Χ., Κοτζαχρήστου, Παπαδοπούλου Ι. 2, Ανδρονικίδου, Πατσάνη, Μαντζίρη, Πέγιου, Τρελοπούλου.

ΑΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ : Κόρρα 3, Λεωνίδου, Παύλου 2, Σεβδίλη Μ. 6, Καρρά, Λαζαρίδου, Σαμπαντζή 1, Δικμάνη 5, Καλαΐτζίδου 4, Σεβδίλη Α. 7, Ιωαννίδου, Βουτσήλα, Σπυρίδου 2, Αβραάμ, Τσιανούρα.

Διαιτητές: Δελόγλου-Θεοδοσίου, Δίλεπτα: 4-6, Πέναλτι: 2/2-5/7

Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα: «Στο 29.46 του Β’ ημιχρόνου, το παιχνίδι διακόπηκε λόγω της συμπλοκής μεταξύ των φιλάθλων των δύο ομάδων στην κερκίδα. Έπειτα από παρέμβαση της Αστυνομίας το συμβάν έλαβε τέλος. Το παιχνίδι ξεκίνησε μετά από διακοπή 5 λεπτών».