Νικήτρια η Νέα Ιωνία, διαμαρτύρεται για την διαιτησία η Ακαδημία Πάτρας - greekhandball.com

Νικήτρια η Νέα Ιωνία, διαμαρτύρεται για την διαιτησία η Ακαδημία Πάτρας

Σημειώνεται πως η παραπάνω φωτογραφία είναι αρχείου, από το παιχνίδι Ακαδημία Πάτρας-Πανελλήνιος

Σ' ένα παιχνίδι, που εξελίχθηκε σε θρίλερ, η Νέα Ιωνία επικράτησε με 24-22 της Ακαδημίας Πάτρας, η οποία διαμαρτύρεται εντόνως για την διαιτησία του αγώνα, ισχυριζόμενη πως αδικήθηκε. Οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα (9-13), στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, όμως στο δεύτερο μέρος η Νέα Ιωνία κατάφερε να ισοφαρίσει γύρω στο 45' και τελικά να πάρει τους δύο βαθμούς της νίκης.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ 24-22

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 3-5, 5-7, 6-8, 8-11, 9-13 (σκορ ημιχρόνου), 12-14, 14-15, 16-16, 18-17, 21-20, 24-22

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Σακάλογλου, Ράμμος, Κούτσης, Βαλούρδος 3, Καμπουράκης 3, Στέφαι, Μπίλος Κ. 4, Χρυσολώρας 2, Συμεωνίδης, Ιατρίδης, Οικονόμου 1, Ορφανόπουλος, Κυριαζόγλου, Μπίλος Ι. 10, Τσαγκογιώργας 1, Γκουλής

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ: Διαμαντόπουλος, Παναγιωταρόπουλος 4, Γεωργίου 6, Στραβομύτης 6, Μαρκάτος, Κωνσταντινίδης, Τόμσον 1, Μπεκιάρης, Κωνσταντάκης, Μπισκανάκης, Ζάγκας, Τόμοβιτς 1, Ακριδόπουλος 1, Βύρλος 1, Σκαρλάτος, Κολλύρης 2

Διαιτητές: Χαραλαμπίδης - Ζήσης, Δίλεπτα: 7-9, Πέναλτι: 3/4, 6/6