Όλο και ψηλότερα η Δράμα - greekhandball.com

Όλο και ψηλότερα η Δράμα

Μια ακόμα νίκη πέτυχε στην έδρα της η Δράμα, αυτή τη φορά επί του Άρη Νίκαιας με 28-22 και έτσι η ομάδα του Σάκη Βαλαβάνη ανέβηκε στην 6η θέση με 22 βαθμούς έναντι 20 της Πυλαίας που βρίσκεται στην 7η θέση έχει εναν αγώνα λιγότερο και 17 του Διομήδη που βρίσκεται στην 8η θέση με δυο αγώνες λιγότερους. Από την άλλη ο Άρης παρέμεινε στους 10 βαθμούς και στην 10η θέση.

Αγωνιστικά αν και οι γηπεδούχοι πήραν αρχικά το προβάδισμα οι παίχτες του Άρη με ενα επι μέρους 1-4, μετέτρεψαν το 4-2 στο 5' σε 5-6 στο 10'. Οι Δραμινοί μετά το 15' ξαναπήραν το προβάδισμα το οποίο διατήρησαν μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 13-10.

Στην επανάληψη η ομάδα της Δράμας κατάφερε να διατηρεί τον έλεγχο του σκορ, έχοντας μια διαφορά ασφαλείας, για να φτάσει στη νίκη με σκορ 28-22

Πριν την έναρξη του αγώνα, τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή, στη μνήμη του Στέλιου Κοτσαμαρίκογλου, πατέρα του παίκτη της Δράμας Γιάννη Κοτσαμαρίκογλου, που έφυγε ξαφνικά από τη ζωή

BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ- ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 28-22
Τα πεντάλεπτα: 4-2, 5-6, 6-7, 10-8, 11-9, 13-10 (ημχ.), 15-12, 20-14, 22-16, 23-18, 24-20, 28-22

ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Γουργούμης, Παπάζογλου, Μπέτζιος, Καφαντάρης, Χαιτίδης 7, Κοβογλανίδης 3, Κουρουτζίδης, Τουνγκελίδης 12, Γιαννακόπουλος, Τσιτσίγκος 1, Ντράσκιτς 4, Ιακωβίδης, Φραγκούλης, Κουρτίδης 1, Θωμίδης, Κοτσαμαρίκογλου.
ΑΡΗΣ (Μελετάκος): Λαδάκης 3, Αθανασίου 2, Γ. Μελετάκος 5, Γρηγοράκης, Δ. Μελετάκος 3, Μαλανδρένιας, Ασβεστάς 3, Παπαδόπουλος, Πετράκος, Ταβλαρίδης, Χαρμπής 2, Μιμίκος 3, Χουρσουντιάν, Βίδρας, Αμανατίδης 1, Βλαχοθανάσης.

Διαιτητές: Δελόγλου- Θεοδοσίου, Δίλεπτα: 5-3, Πέναλτι: 3/3-3/5