Σε τροχιά play offs ο Ποσειδώνας - greekhandball.com

Σε τροχιά play offs ο Ποσειδώνας

Εύκολο απόγευμα είχε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου, επικρατώντας με σκορ 14-27 της Νέας Ιώνιας για την 13η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 Ανδρών. Ο Ποσειδώνας έφτασε τους 16 βαθμούς, όσους και ο Πανελλήνιος (3ος) με τον Νηρέα (4ος) και βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας, αφού μειονεκτεί στα μεταξύ τους παιχνίδια.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι παίρνοντας ενα προβάδισμα που έφτασε τα 12 τέρματα στο ημίχρονο (4-16). Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη  κι έτσι έφτασαν εύκολα στην άνετη νίκη που τους διατηρεί .

Για τον Ποσειδώνα ξεχώρισαν ο νεαρός τερματοφύλακας Καραβάς και ο Βασιλειάδης με 8 τέρματα.Ενώ για τους γηπεδούχους ο Μπίλος Ι με 4 τέρματα.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 14-27
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-3, 2-6, 2-10, 3-12, 4-16 (ημχ.)
7-18, 7-20, 9-22, 10-24, 12-26, 14-27 (Τελ.)
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Γιώργος Μπένιας): Σωτηρίου, Ράμμος 2, Κούτσης , Κώστας 1, Γαρίδας, Μπίλιος Ι. 4, Παπουτσής 2, Συμεωνίδης, Ιατρίδης, Κεδέρης, Γκλαβόπουλος 1, Οικονόμου 1, Κωνσταντέλος 1, Μπίλος Κ. 1, Παπαδόπουλος 1, Γιανόπουλος.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ(Κων/νος Χατζηκωνσταντίνου): Βλαχογεώργος, Αικατερίνης, Γκίκας 1, Καραβάς, Χαραλαμπάκης, Δημητρόπουλος 4, Κάπης 3, Γραμματικόπουλος 2, Χατζηκωνσταντίνου 6, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης 8, Φίλης, Ρουμελιώτης 3.
Διαιτητές: Χρηστίδη -Μπράμου, Δίλεπτα: 3-1, Πέναλτι: 1/3-3/3