Ακόμα σκοράρει ο Δούκας... (βίντεο) - greekhandball.com

Ακόμα σκοράρει ο Δούκας... (βίντεο)

Εύκολη νίκη πήρε ο Δούκας επί της ΧΑΝΘ με σκορ 38-22, για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος, σε εναν αγώνα που οι γηπεδούχοι που εμφανίσθηκαν χωρίς τους Ζιβούλοβιτς, Μωραΐτη και Κολύρη, επιστρατεύοντας τον τερματοφύλακα από την παιδική ομάδα Δημήτρη Κασιώνη.

Ο Δούκας έδειξε από την αρχή τις δαθέσεις του παίρνοντας από την αρχή το προβάδισμα που όσο περνούσε η ώρα όλο και μεγάλωνε για να φτάσει τα 12 τέρματα στο ημίχρονο, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 22-10. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με τους παίχτες των εκπαιδευτηρίων να επικρατούν στο τέλος με σκορ 38-22.

ΔΟΥΚΑΣ – Χ.Α.Ν.Θ. 38-22
Τα πεντάλεπτα: 4-1, 9-4, 11-6, 15-8, 18-9, 22-10 (ημχ) 25-14, 29-16, 31-17, 32-19, 36-21, 38-22

ΔΟΥΚΑΣ (Μπούνας): Τόμπρος, Παπαπούλιος 1, Αϊβαλιώτης 3, Πολύδωρος 7, Μπραουδάκης, Μπαζδέκης 3, Ταουσάνης 3, Ντούνης 2, Σαμαράς 3, Λιόλιος 1, Τζανιδάκης 2, Τσακουλης 1, Κλέωπας, Κασιώνης, Κεδέρης 12.

Χ.Α.Ν.Θ. (Τούτσης): Μπόλας 1, Τσιρογιάννης 5, Τσαγκαράκης 1, Τζίνεβης 2, Ιωαννίδης, Καραθεοδώρου, Τσαμήτρος, Κωστόπουλος 1, Παπαβασίλης 3, Μηλόπουλος 1, Μπίλλιας, Μουρατίδης, Μπαϊρλής 5, Αρβανιτίδης2, Μαρίνης 1, Γιαννακόπουλος.

Διαιτητές: Σκλαβενίτης – Τόλιος. Δίλεπτα: 7-2. Πέναλτι: 4/5 – 3/5