Απόρθητο κάστρο η έδρα του Κιλκίς - greekhandball.com

Απόρθητο κάστρο η έδρα του Κιλκίς

Άνετα επικράτησε ο ΓΑΣ Κιλκίς του Άρη, σε αγώνα για την έβδομη αγωνιστική στο 2ο όμιλο της Α2 ανδρών. Η ομάδα του Γιάννη Λαζαρίδη επικράτησε με 29-17 και παραμένει μαζί με τον Ζαφειράκη στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 11 βαθμούς, εναν βαθμό πίσω από τον πρωτοπόρο Φαίακα που ηττήθηκε στην Άρτα από τον Πρωτέα.

Η ομάδα του Άρη αιφνιδίασε τους γηπεδούχους έχοντας το προβάδισμα μέχρι το 25' με το Κιλκίς να ανεβάζει την απόδοση του στο τελευταίο πεντάλεπτο με το σκορ ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 11-11.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μετέτρεψαν τον αγώνα σε παράσταση για ενα ρόλο, φτάνοντας στη νίκη με σκορ 29-17.

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ-ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 29-17
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 2-5, 3-5, 6-7, 7-8, 11-11 (ημχ.) 14-12, 16-12, 19-13, 22-15, 25-16, 29-17
ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Γιάννης Λαζαρίδης): Κουσίδης 2, Γιαβασίδης 5, Δούγιας 5, Ψάρρας, Ιλερής 3, Κοβλακάς, Μέγκας, Σακαλής 1, Τριανταφύλλου, Τοκατζόγλου Α. 4, Τοκατζόγλου Β. 1, Φαχουρίδης Α., Φαχουρίδης Σ. 2, Γρηγοιάδης 4, Πιστόλας 2, Μαυρόπουλος.
ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Αντώνης Καρυπίδης): Κοέν, Ευστρατίου, Μαυρίδης 2, Τσακωνιάτης 5, Γιαβρόγλου 1, Μεϊμαρίδης 2, Τσιρτσουρίδης 1, Παπατέρπου 3, Τζίνεβης 2, Λαφτσόγλου, Καλοκίδης, Όρκας 1.
Διαιτητές: Μαυρίδης-Μπουγιάκας, Δίλεπτα: 2-4, Πέναλτι: 1/2-2/4