Πέρασε από το Καματερό ο Πανελλήνιος - greekhandball.com

Πέρασε από το Καματερό ο Πανελλήνιος

Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα για τον Πανελλήνιο, ο οποίος πήρε τη νίκη μέ σκορ 27-31 μέσα στο Καματερό, σε αγώνα για την 9η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 Ανδρών.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν από την αρχή το προβάδισμα απέναντι στην ανανεωμένη ομάδα του Καματερού και διατηρούσαν μια διαφορά που έφτασε τα 8 τέρματα στο 20' (7-15), με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 12-18. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τον Πανελλήνιο να φτάνει στη νίκη με σκορ 27-31.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 27-31
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-6, 4-10, 7-15, 9-16, 12-18 (ημχ) 13-21, 15-22, 16-24, 18-24, 22-28, 27-31

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μπελεχρής): Γιαμπουράνης, Κλειτσικας, Παπαδόπουλος Κ. 3, Κοβάνης, Τσίγκας, Βαμβακούσης 2, Πιτερος 1, Σιμισακάκης, Καραμασιώτης 2, Τσομπανίδης 4, Μπούτος 5, Αργυριάδης 4, Κοτσίρας, Χριστόπουλος 1, Αργυριάδης Ε. 5, Μπελεχρής.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ (Στραβομύτης): Μαυρομάτης , Μπαρμπαράκης 4, Χατζηγιάννης 7,Πανταζής, Σομπιρακουλ 3, Σιατιρλής, Νιντερέγγερ 1, Νικολαϊδης 4, Zace 3, Γερουλιάνος, Ξανθόπουλος, Αλικάκος 3, Μαγκαφουράκης, Μπαλάσκας 3, Χατζηκωνστανίνου 3.

Διαιτητές: Κινατζίδης – Φωτακίδης Δίλεπτα: 1-6 Πέναλτι: 4/5-4/5