Πέρασε κι από το Καματερό ο Ιωνικός - greekhandball.com

Πέρασε κι από το Καματερό ο Ιωνικός

Μια ακόμα νίκη πέτυχε ο Ιωνικός που πέρασε από την έδρα του Καματερού επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 25-33, για τη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών.

Στο πρώτο ημίχρονο το Καματερό ήταν εξαιρετικά ανταγωνιστικό μέχρι το 25', όμως οι φιλοξενούμενοι με ενα επι μέρους σκορ 1-5, μετέτρεψαν το 14-14 σε 15-18 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ιωνικός διατηρούσε διαρκώς ένα προβάδισμα 3-4 τερμάτων, το όποίο στο τελευταίο δεκάλεπτο διευρύνθηκε, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 25-33 για τον Ιωνικό.

Γ.Α.Σ.ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ- ΙΩΝΙΚΟΣ Α.Σ. Ν.ΦΙΛ 25-33 (ημχ 15-18)
Τα πεντάλεπτα: 3-4, 7-8, 8-9, 12-11, 14-13, 15-18 (ημχ), 17-19, 19-22, 20-23, 22-26, 24-29, 25-33.

Γ.Α.Σ.ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μπελεχρής): Γιαμπουράνης, Καραμασιώτης 4, Κλειτσικας 6, Παπαδόπουλος 1, Κοβάνης, Τσίγκας, Βαμβακούσης 1, Πίτερος 2, Σημισάκης, Δράλλας, Τσομπανίδης 2, Αργυριάδης Αντ. 3, Κότσιρας, Χριστόπουλος 3, Αργυριάδης Εστρ. 3, Μπελεχρής.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Μαντζόπουλος) : Τσακνής, Σιάτρας, Αργυράκης 3, Γκέρτσος 3, Μπούτος, Ζαχάρης 1, Ζακυνθινός, Κρητικός, Αντωνόπουλος 5, Μπιτόπουλος, Γκουλέ 9, Λεωνίδας 6, – Αντωνιάδης, Χελιώτης 4, Μαυροφρύδης, Μπουλούμπασης 2.

Διαιτητές: Συρεπίσιος – Μερτινιάν. Δίλεπτα: 3-7. Κόκκινη: Ζαχάρης 54:51 (τρία δίλεπτα). Πέναλτι: 1/2 – 3/3