Δύο στα δύο για τα Βριλήσσια (vid) - greekhandball.com

Δύο στα δύο για τα Βριλήσσια (vid)

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε η ομάδα του Ε.Σ.Ν. Βριλησσίων, που μπροστα σε αρκετό κόσμο στο κλειστό των Βριλησσίων, επικράτησαν του Πανελληνίου με σκορ 26-16.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα των Βριλησσίων είχε το προβάδισμα στο σκορ, με την ομάδα του Πανελληνίου να είναι κοντά και δυο φορές να ισοφαρίζει, χωρίς όμως να καταφέρνει να προηγηθεί, έτσι το ημίχρονο έληξε με σκορ 11-9 για τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η ομάδα των Βριλησσίων μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και άρχισε να μεγαλώνει τη διαφορά στο σκορ η οποία έφτασε μέχρι τα δώδεκα γκολ, για να καταλήξει στο +10 με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 26-16.

Ε.Σ.Ν. ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ. 26-16
Τα πενταλεπτα: 2-1, 5-3, 7-6, 8-7, 9-8, 11-9 (ημίχ.) 13-9, 16-10 , 18-10, 21-11, 24-13, 26-16 τελικό.

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Γιώργος Δραγάζης): Καμπούρης, Ακάλεστος 1, Τσικογιαννόπουλος 1, Λέκκας 2, Πέρρος Γ. 6, Ντούσικος 1, Ορκάς 2, Τσαγκούλης 5, Αντωνιάδης, Δραγάζης, Λάσκος 1, Βαμβακάς 2, Σκουλάς, Χάλαρης 5, Πέρρος Κ

Γ.Σ. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ( Δ. Στραβομύτης):Μαυρομάτης, Σομπιρακουλ, Χατζηγιάννης 7, Πανταζής 1, Μπαρμπαράκης 2, Χατζηκωνσταντίνου 1, Νικολούτσος 1, , Νιντερέγγερ, Νικολαΐδης, zace, Ξηρός 1, Αλικάκος 3, Μαγκαφουράκης, Μπαλάσκας, Ξανθόπουλος, Σιατιρλής.

Διαιτητές : Κινατζίδης, Φωτακίδης, Δίλεπτα : 3-2, Πέναλτι : 3/4 – 4/6
Στο 33ο λεπτό αποβλήθηκε με μπλε κάρτα ο παίκτης του Πανελληνίου Νικολαίδης.