Νίκη για το Πανόραμα στην Αλεξανδρούπολη - greekhandball.com

Νίκη για το Πανόραμα στην Αλεξανδρούπολη

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες για την ΑΕΠ Πανόραμα, η οποία επικράτησε με 17-23 στην Αλεξανδρούπολη επί των μαχητικών Κυκλώπων.

Αγωνιστικά το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ μέχρι το 20' με το σκορ να βρίσκεται στο 9-9. Στο πεντάλεπτο 20'-25' οι φιλοξενούμενες με ενα σερί 0-3 προηγήθηκαν 9-12, όμως στο τελευταίο πεντάλεπτο οι Κύκλωπες έκαναν το δικό τους 3-0 και ισοφάρισαν σε 12-12 που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη μετά το 35' οι παίχτριες του Τριαντάφυλλου Χριστοδουλίδη μετά το 35' πήραν ενα σταθερό προβάδισμα το οποίο διατήρησαν μέχρι τέλους, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 17-23 για την ομάδα της Θεσσαλονίκης.

ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ – HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ 17-23
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-4, 6-6, 9-9, 9-12, 12-12 (ημχ.) 14-14, 15-17, 17-20, 17-21, 17-23

ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ευρυπίδης Χαραλαμπίδης): Μπαλασούδη, Χαριτίδου, Σμαρλαμάκη 2, Νικόλοβα 5, Σαββαλάκη Α. 2, Σαββαλάκη Δ. 1, Παρασκάκη, Λαμπροπούλου, Λαμπίδη, Σιαρβαρλή, Χωρινού 4, Καλαϊτζή – Δελήα, Σολακούδη 3, Βαρσάμη.
HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Τριαντάφυλλος Χριστοδουλίδης): Μπελμέζοβα, Χαριτάκη, Αργυροπούλου 5, Ιωαννίδου, Χριστοδουλίδου, Καραβέλη 4, Αναστασιάδου 1, Αμανατίδου 5, Μεντεσίδου 4, Δημητρακοπούλου, Κυρικλίδου 3, Τσερέπη 1, Σεβδίλη, Αλυγιζάκη, Παπαδοπούλου, Α. Παπαδοπούλου Γ.
Διαιτητές: Παρασκευούδης-Ουζούνης, Δίλεπτα: 9-9, Πέναλτι: 4/4-3/3, Κόκκινη κάρτα: Χωρινού 51.00 (τρία δίλεπτα), Δημητρακοπούλου 56.13 (τρία δίλεπτα)