Εύκολα ο Δούκας τη ΧΑΝΘ - greekhandball.com

Εύκολα ο Δούκας τη ΧΑΝΘ

Εύκολη αποστολή είχε στη Θεσσαλονίκη ο ΑΣΕ Δούκα που πέτυχε την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα της Handball Premier.
Οι «μπλε» του Κωστή Μπούνα κατάφεραν να ξεπεράσουν το εμπόδιο της ΧΑΝΘ, αφήνοντας της στην ουρά της βαθμολογίας, καθώς επιβλήθηκαν με 32-19.
Με εξαιρετική άμυνα στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, το συγκρότημα των Εκπαιδευτηρίων έβαλε τις βάσεις για τη νίκη. Το 4-4 του 10ου λεπτού μετατράπηκε πολύ γρήγορα σε 4-8 για να λήξει το ημίχρονο 8-13 υπέρ των φιλοξενούμενων. Και στο δεύτερο μέρος, ο ΑΣΕΔ συνέχισε να διατηρεί τα ηνία του αγώνα και έχοντας πολύ καλές λύσεις στην επίθεση και συνεχίζοντας να πιέζει και στην άμυνα κατάφερε να φτάσει άνετα στην κατάκτηση των δυο πολύτιμων βαθμών.
ΧΑΝΘ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 19-32
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-2, 4-5, 4-8, 6-10, 8-13 (ημχ.) 9-16, 10-18, 12-22, 13-26, 14-28, 19-32
ΧΑΝΘ (Κώστας Τούτσης): Μπόλας Δινάλης 1, Σαρηγιαννίδης 2, Ρεμπελάκος 3, Τζίνεβης 1, Ιωαννίδης, Κεσίδης, Στίγγας 2, Βαρδάκας 2, Αγαθόνικος 1, Παπαβασίλης 3, Μηλόπουλος, Κύρτσιος, Ρίζος, Μπαϊρλής 3, Αρβανιτίδης 1.
ΑΣΕ Δούκα (Κωστής Μπούνας):Μωραΐτης 3, Τόμπρος, Παπαπούλιος 5, Πολύδωρος, Κολλύρης Ν., Μπραουδάκης, Αϊβαλιώτης 4, Ταουσάνης 4, Ντούνης 1, Σαμαράς 1, Λιόλιος 1, Ζιβούλοβιτς 6, Τζανιδάκης 1, Κλεώπας, Κολλύρης Π., Κεδέρης 6.
Δίλεπτα: 5-4,  Πέναλτι: 3/5-7/8