Περίπατος για ΠΑΟΚ και μόνος στην κορυφή - greekhandball.com

Περίπατος για ΠΑΟΚ και μόνος στην κορυφή

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί του έδωσε ο ΠΑΟΚ που επικράτησε με 37-18 της Πυλαίας για την 4η αγωνιστική της handball premier κάνοντας το 4 στα 4, μένοντας μόνος πρώτος στην κορυφή, αφού ΑΕΚ και Ολυμπιακός αγωνίζονται αύριο και την Τετάρτη αντίστοιχα.

Η Πυλαία μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκε με 3-5 στο όγδοο λεπτό του αγώνα. Ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε γρήγορα με τέρματα των Πετρίδη και Γιόσμου, ενώ πέρασε μπροστά (6-5) με γκολ του Παλάσκα στο 10'. Από εκείνο το σημείο η ομάδα του Στέλιου Σεϊρεκίδη άρχισε να ανεβάζει στροφές για να προηγηθεί με 17-11 στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
Ίδια εικόνα και στην επανάληψη με τον ΠΑΟΚ να ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι φτάνοντας αρχικά στο +10 (23-13) στο 39' και στη συνέχεια να διευρύνει τη διαφορά που έφτασε τα 19 τέρματα, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 37-18
ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV- ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ 37-18
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 6-5, 10-7, 12-8, 13-9, 17-11 (ημχ), 18-13, 24-13, 25-15, 21-16, 33-17, 37-18
ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Κοτανίδης, Αραμπατζής 1, Παλάσκας 9, Τζόνο 2, Τσεσμετζίδης 1, Κοκκώνης 5, Τάσκοβιτς , Αποστόλου 1, Πετρίδης 6, Νικολαϊδης 5, Κωστακίδης, Λοίζος, Μαστορογιάννης, Κυπραίος 3, Δέλιας, Γιόσμου 4.
ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Πάνος Γούσιος)Αντωνιάδης, Αποστολίδης 1, Τσαναξίδης 1, Μάτοβιτς 2, Καλόμοιρος 6, Κουκμίσης 2, Ορφανουδάκης, Καβουσανάκης 2, Παπαγεωργίου, Γιαννακίδης, Καραπαναγιωτίδης, Αλεξανδρίδης 1, Ελέτα 1, Αλατσατιανός, Ανανιάδης 2, Ζαφείρης.
Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος. Δίλεπτα: 7-3. Πέναλτι 1/2 – 1/2