Τελευταία νέα

F6 Νεανίδων: Νεα Ιωνία-Προσοτσάνη και Καματερό-Μέγας Αλέξανδρος οι ημιτελικοί

Ξεκίνησε χθες το Φ6 Νεανίδων που πραγματοποιείται στην Αθήνα σε συνεργασία του ΟΦ Νέας Ιωνίας με τον ΓΑΣ Καματερού. Στον Α' όμιλο ο ΓΑΣ Καματερού επικράτησε χθες με 48-30 της Προσοτσάνης και σήμερα με του Αρίωνα Πτολεμαίδας. Η Προσοτσάνη με τη χθεσινή νίκη απέναντι στον Αρίωνα με 37-32, εξασφάλισε τη δεύτερη θέση στον όμιλο και θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά τη Νέα Ιωνία η οποία από χθες εξασφάλισε τη συμμετοχή της στα ημιτελικά, πετυχαίνοντας δυο νίκες επί του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών και Πυλαίας κατακτώντας την πρώτη θέση στον Β' όμιλο.

Πρόγραμμα- Αποτελέσματα


Μ. Τρίτη 3 Απριλίου 2018
1η-2η αγωνιστική
ΓΑΣ Καματερού- ΑΟ Προσοτσάνης 48-30
Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών- ΟΦΝ Ιωνίας 19-20
Αρίων- ΑΟ Προσοτσάνης 32-37
ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΟΦΝΙ 21-23
ΓΑΣ Καματερού- Αρίων 32-19
Μ. Αλέξανδρος- ΑΕΣΧ Πυλαίας 17-20

1η αγωνιστική
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ- ΟΦΝΙ 19-20
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 1-2, 4-3, 4-4, 5-7, 7-10 (ημχ.), 8-11, 10-13, 13-13, 15-14, 17-18, 19-20
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Αλέξανδρος Ταρινίδης): Πυριτίδου, Ξηρίδου 4, Τομίδου, Ζιάκα, Παντζαρτζή 1, Πλιόγκα 1, Σπυρίδου 1, Μαντζίρη, Ντιμτσούδη 7, Πέγιου, Παπαδοπούλου 3, Γιουβανόγλου, Τροχίδου 2, Χατζησαββίδου, Παυλίδου, Ρούμελη.
ΟΦΝΙ (Σοφία Ναϊσίδου): Φραγκίσκου, Αγγελοπούλου Π. 3, Κοτρώτσιου, Πανούση Χ. 2, Κερλίδη 4, Αγγελοπούλου Δ., Χρήστου, Χαριτίδη 4, Κρανιώτη 2, Μάγκου 3, Κεπεσίδου 1, Χρυσοκέντη, Πανούση Ε., Σακιζλή, Δήμα, Καραμάνου 1.
Διαιτητές: Τσάκωνας- Μερτινιάν, Κόκκινη: 45:53 Καραμάνου (τρία δίλεπτα) Δίλεπτα: 6-8, Πέναλτι: 3/3-2/3

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ- ΑΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 48-30
Τα πεντάλεπτα: 4-3, 11-6, 15-8, 19-11, 21-15, 25-17 (ημχ.) 29-19, 32-20, 35-22, 38-24, 43-26, 48-30
ΓΑΣΚ (Μενέλαος Δανήλος): Τσικνάκη, Τζοβάρα, Αλιφιέρη Μ. 1, Παπαδοπούλου 3, Καραχάλιου 8, Μασούρα, Ταβλαρίδη 6, Θεοφιλάτου 1, Αλιφιέρη Π., Βασιλείου Α. 8, Μανιά 3, Χριστοπούλου 5, Ζενέλι 8, Νικολάου 4, Βασιλείου Μ. 1.
ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ (Γιώργος Κάκος): Λεωνίδου, Κόνσιου, Σεβδίλη 5, Κατσιγιάννη 6, Μωυσιάδου 2, Καλαϊτζίδου 1, Ιωαννίδου 1, Δουλκερίδου 1, Γαϊρετίδου 1, Δικμάνη 5, Τσαλκίδου, Σπυριδοπούλου 5, Αμβροσιάδου 3, Καπαγερίδου, Παναγιωτίδου, Γαϊδατζή.
Διαιτητές: Μπράμου- Λεφάκης, Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 0/0-4/6

2η αγωνιστική
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ - ΑΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 32-37
Τα πεντάλεπτα: 5-4, 7-6, 9-7, 10-11, 15-16, 17-19 (ημχ.) 19-20, 22-22, 28-28, 30-31, 30-32, 32-37
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (Δέσποινα Τσερέπη): Τσιρανίδου, Πουμπουλίδου, Γιώβη 1, Τσερέπη 12, Ασιανού 1, Τσάρτσιου, Γαριοφουλίδου 3, Χρυσανθίδου, Ευσταθιάδου 2, Πετρίδου 8, Τσάπα, Τσαναξίδου 5, Λαζαρίδου.
Α.Ο ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ (Γιώργος Κιάκος): Λεωνίδου, Ιωαννίδου 5, Κατσιγιάννη 7, Αβροσιάδου 1, Καλαϊτζίδου 1, Γαϊρετίδου, Σπυριδοπούλου 3, Δουλκερίδου, Καπαγερίδου, Σεβδίλη 9, Παναγιωτίδου, Δικμάνη 1, Τσαλκίδου, Μωυσιάδου 10, Βουτσήλα, Κομσίου.
Διαιτητές: Σκλαβενίτης-Ψύλλος, Δίλεπτα: 2-6, Πέναλτι: 8/8-2/2

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΟΦ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 21-23
Τα πεντάλεπτα: 1-0-2-2, 3-5, 5-8, 7-9, 10-11 (ημχ.) 12-12, 13-15, 16-16, 17-17, 19-22, 21-23
ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Βασίλης Σκανδάλης): Μαλέα, Μόσχου, Κουκμίση 9, Βράμπα Δ., Ανδρεανίδου, Παραστατίδου 1, Βακουφάρη 3, Αντωνιάδου, Μανίκα, Μανωλούδα 1, Ελευθεροπούλου 3, Γκιέργκι, Βράμπα Ε. 4, Συμεωνίδου, Ασκεπίδου, Ματζαρλή.
ΟΦ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ (Σοφία Ναϊσίδου): Αγγελοπούλου Δ., Φραγκίσκου, Αγγελοπούλου Π. 2, Κοτρώτσιου, Πανούση Χ. 2, Χρυσοκέντη, Χρήστου, Χαριτίδη 3, Μάγκου 5, Κεπεσίδου 2, Πανούση Ε., Σακιζλή, Δήμα, Κερλίδη 5, Κρανιώτη, Καραμάνου 4.
Διαιτητές: Παπαματθαίου-Συρεπίσιος, Δίλεπτα: 6-3, Πέναλτι: 3/3-2/2, Κόκκινη κάρτα: Βράμπα Δ. 49.30 (τρία δίλεπτα)

3η αγωνιστική
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ 20-17
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-3, 6-5, 6-6, 8-6, 10-7 (ημχ.) 12-9, 12-9, 14-10, 16-14, 17-15, 20-17
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Αλέξανδρος Ταρινίδης): Πυριτίδου, Ξηρίδου 2, Τομίδου, Ζιάκα, Παντζαρτζή 1, Πλιόγκα 1, Σπυρίδου, Μαντζίρη, Ντιμτσούδη 8, Σωτηριάδου, Παπαδοπούλου 4, Γιουβάνογλου, Τροχίδου 4, Χατζησαββίδου, Παυλίδου, Ρούμελη.
ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Βασίλης Σκανδάλης): Μαλέα 1, Μόσχου, Κουκμίση 6, Μήγγα, Βράμπα Δ. 2, ΑΝδρανίδου, Παραστατίδου 1, Βακουφάρη 6, Αντωνιάδου, Κατσούνη, Μανωλούδα 1, Ελευθεροπούλου, Γκιέργκι, Βράμπα Ε., Συμεωνίδου, Ασκεπίδου.
Διαιτητές: Τόλιος-Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 3/6-2/5

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ – ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 32-19
Τα πεντάλεπτα: 4-0, 7-1, 11-2, 13-4, 15-5, 18-6 (ημχ.) 20-7, 22-8, 25-9, 27-11, 28-15, 32-19
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μενέλαος Δανήλος): Τσικνάκη, Παπαδοπούλου 2, Μανιά 1, Χριστοπούλου, Βασιλείου Μ. 5, Τζοβάρα, Ταβλαρίδη 8, Ζένελι 2, Θεοφιλάτου 1, Αλιφιέρη Μ. 3, Αλιφιέρη Π., Νικολάου 4, Βασιλείου Α. 3, Μασούρα, Καραχάλιου 3.
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (Δέσποινα Τσερέπη): Τσιρανίδου, Πουμπουλίδου, Γιώβη 5, Τσερέπη 5, Ασιανού 2, Τσάρτσιου, Γαριοφουλίδου 1, Χρυσανθίδου 1, Ευσταθιάδου 2, Πετρίδου 3, Τσάπα, Τσαναξίδου, Λαζαρίδου.
Διαιτητές: Μπράμου-Λεφάκης, Δίλεπτα: 2-1, Πέναλτι: 1/4-2/3
Βαθμολογίες

Α’ όμιλος
1. ΓΑΣ Καματερού 4
2. ΑΟ Προσοτσάνης 2                                                                                                                              3. Αρίων Πτολεμαΐδας 0                                                                                                 

Β΄ όμιλος
1. ΟΦΝ Ιωνίας 4
2. Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 2
3. ΑΕΣΧ Πυλαίας 0



Μ. Τετάρτη 4 Απριλίου 2018
3η αγωνιστική και Β’ φάση
Νέας Ιωνίας 18:00, Α3-Β3 (5η-6η θέση)
Καματερού 19:00, Α1-Β2
Νέας Ιωνίας 20:00, Β1-Α2

Μ. Πέμπτη 5 Απριλίου 2018
5η αγωνιστική
ΟΑΚΑ 10:00, 2A-2B
OAKA 12:00, 1Α-1Β

No comments