Στο τέλος η Πυλαία την πρόκριση στον τελικό των πλέι οφ - greekhandball.com

Στο τέλος η Πυλαία την πρόκριση στον τελικό των πλέι οφ

Η Πυλαία θα είναι ο αντίπαλος του Φαίακα στον τελικό των πλέι οφ ανόδου στη μεγάλη κατηγορία, ύστερα από τη σημερινή της νίκη επι του Ζαφειράκη Νάουσας με 25-22.

Ο Ζαφειράκης μπήκε πολύ καλά προετοιμασμένος και από την αρχή πήρε το προβάδισμα, για να φτάσει να προηγείται στο ημίχρονο με σκορ 9-11. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με το σκορ να βρίσκεται στο 17-19 στο 50'. Παρόλα αυτά η Πυλαία έκανε την αντεπίθεση της στο τελευταίο δεκάλεπτο και με ενα επι μέρους 8-3, ε΄κανε την ανατροπή παίρνοντας τη νίκη πρόκριση στον τελικό, με σκορ 25-22

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 25-22
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 1-3, 2-5, 5-6, 7-7, 9-11 (ημχ.) 11-11, 13-14, 15-16, 17-19, 20-20, 25-22

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Παναγιώτης Γούσιος): Μάτοβιτς 3, Ελέτα, Κουκμίσης 7, Ανανιάδης, Πετρίδης 2, Ανθομελίδης 1, Ιλερής 2, Παπαγεωργίου, Βακουφάρης 1, Αντωνιάδης, Τσεσμετζίδης 4, Ζαφείρης 3, Αλατσατιανός 2, Γιαννακίδης, Ορφανουδάκης, Αλεξανδρίδης.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ (Γιώργος Γιούπης): Βλάχος 3, Πίτος, Θεοδωρόπουλος 8, Διδασκάλου 2, Ρότζιος, Αρβανιτίδης, Παντελίδης 2, Τζουβάρας, Κορωνάς Κ. 1, Μαυροδουλάκης 2, Τσαγκεράς, Τσιγαρίδας 1, Καραμπέλκος, Δεληχρήστος 4, Κορωνάς Θ., Μπουμπουλέντρας.

Διαιτητές: Μιχαηλίδης-Τζαφερόπουλος, Δίλεπτα: 5-2, Πέναλτι: 3/4-5/6 Κόκκινη κάρτα: Ζαφείρης 59.11 (τρία δίλεπτα)