Ιστορική νίκη του Καματερού
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiJ2uvrpz-0QxsQRXdx6hV2cWZb64CCHK11eHb_xFthMCTovNbl0EU6gGOjlC_EF6griQmZV4xmb_orsc1FDig2Gojk3E2KvEGwnHigHdQq7ImCaxcgtIdKIut5kK3b3ulkVb1EEBZevxg/s320/22491583_1820596834635458_3950886431642223799_n.jpg)
Στο πρώτο μέρος το Καματερό είχε το προβάδισμα και ξέφυγε με τρία τέρματα αλλά ο Πανελλήνιος μείωσε στο γκολ λίγο πριν το ημίχρονο.
Στο δεύτερο μέρος οι δυο ομάδες ήταν χέρι - χέρι στο σκορ αλλά στο κρίσιμο τελευταίο πεντάλεπτο, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 17-15 στο 58' και διατήρησαν μέχρι το τέλος αυτό
το προβάδισμα των δυο τερμάτων για να λήξει η αναμέτρηση με σκορ 19-17 και τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν μια ιστορική νίκη, την πρώτη τους στη μεγάλη κατηγορία.
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 19-17
Πεντάλεπτα: 1-1, 2-2, 4-3, 6-3, 7-4, 8-7 (ημ) 9-9, 11-11, 12-12, 14-13, 15-15, 19-17.
ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Σαμαράς, Λαδάκης 3, Σκοδριάνος 3, Καμπουράκης 1, Μελετάκος 3, Ακάλεστος 5, Πίτερος, Κλέωπας, Τοτός 2, Μιμίκος, Μαγκαφουράκης, Βορύλλας, Κουρέτα 2, Χριστόπουλος, Χελιώτης, Βλαχοθανάσης.
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Σπύρος Μπαλωμένος): Αντωνιάδης, Σιαματάς 11, Οικονόμου 1, Κάτρης, Ζαφείρης, Μπαλάσκας 1, Μπαρμπαράκης, Ζατσε, Κολιούλης, Παζάρογλου, Ταουσάνης, Κολοκυθάς, Κολλύρης, Τσομπανίδης 1, Τσακούλης 3, Κοροβέσης.
Διαιτητές: Τσάκωνας, Φωκίτης Δίλεπτα: 6-6, Πέναλτι: 4/3-5/4
No comments
Post a Comment