Α2 ανδρών: Μόνος δεύτερος ο Νηρέας - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Μόνος δεύτερος ο Νηρέας

Μόνος στην δεύτερη θέση του 1ου ομίλου έμεινε ο Νηρέας μετά την άνετη νίκη με 31-22 επί της Ακαδημίας Πάτρας.

Ο Νηρέας ήταν καλύτερος και με ένα ξέσπασμα στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους ξέφυγε στο σκορ και έκλεισε το ημίχρονο με προβάδισμα έξι γκολ.
Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι όχι μόνο διατήρησαν το προβάδισμά τους αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο ανέβασαν την διαφορά ακόμη ψηλότερα.

ΝΗΡΕΑΣ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΠΟΡ ΠΑΤΡΑΣ 31-22
Πεντάλεπτα: 2-2, 5-3, 8-6, 10-9, 14-11, 17-11 (ημ), 19-13, 21-15, 22-17, 25-18, 29-20, 31-22.

ΝΗΡΕΑΣ: (Γκούφας) Ζαλώνης 3, Στρούζας, Θεοδώρου, Αποστολίδης 6, Στεφανίτσης 4, Μπακόπουλος 1, Βαλαβάνης, Καλογερόπουλος, Ζαχαρίας, Καραδήμας, Αποστολόπουλος 6, Κελεπούρης, Παπαϊωάννου 1, Πάνου 5, Τσιβρανίδης, Κακαβογιάννης 5.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ: (Παπαγιαννόπουλος) Διαμαντόπουλος, Διάφας, Κωνσταντάκης 1, Μήλας, Παπαδόπουλος, Βύρλος, Κουλιώτης, Γεωργίου 9, Λύγκας, Μακρυδάκης 2, Μάρκοβιτς 2, Χαραλαμπάκης, Κωνσταντινίδης 2, Τσάμης, Τόμοβιτς 6.

Διαιτητές: Τόλιος-Ανταλής, Δίλεπτες: 3/3, Πέναλτι 2/0 - 3/2
Κόκκινη: Βαλαβάνης (στο 20' γρονθοκόπησε αντίπαλο κρατήθηκε δελτίο)