Α2 ανδρών: Σε τροχιά μπαράζ ο Ολυμπιακός Κερατσινίου μετά από επεισοδιακό ματς - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Σε τροχιά μπαράζ ο Ολυμπιακός Κερατσινίου μετά από επεισοδιακό ματς

Σε ένα παιχνίδι με μεγάλο  βαθμολογικό ενδιαφέρον αλλά για διαφορετικούς λόγους για τις 2 ομάδες Θρίαμβος και Ολυμπιακός αναδείχτηκαν ισόπαλες με 27-27. Με τον βαθμό αυτό ο Ολυμπιακός ανέβηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας που οδηγεί στα μπαράζ, ενώ για τον Θρίαμβο η απώλεια του βαθμού είναι μάλλον καταδικαστική για την παραμονή στην κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι παίζοντας το τελευταίο τους χαρτί στην προσπάθεια τους για παραμονή στην κατηγορία  παρουσιάστηκαν  παθιασμένοι για την νίκη και από το 20΄ λεπτό του  αγώνα σε συνδυασμό με την πολύ κακή αγωνιστική εικόνα των
φιλοξενούμενων πήραν κεφάλι στο σκορ κλείνοντας το ημίχρονο με 15-14. Την ίδια εικόνα είχε και η επανάληψη με την ομάδα του Θριάμβου να κρατά την πρωτοπορία στο σκορ μέχρι το 50΄ του αγώνα να είναι αποτελεσματικότερη και να φτάνει την διαφορά στα 3 τέρματα (24-21).

Στα τελευταία λεπτά τα πολλά νεύρα των γηπεδούχων τους κόστισαν σε ηρεμία, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν ρυθμό και μείωσαν στο γκολ (27-26). Στα 17΄΄ τελευταία δευτερόλεπτα ο Ολυμπιακός βγήκε σε man to man οι γηπεδούχοι δεν έδειξαν πρόθεση για επίθεση γυρίζοντας την μπάλα από το κέντρο προς την άμυνα τους, οι διαιτητές  έδωσαν παθητικό αλλά ο τερματοφύλακας του Θριάμβου παρεμπόδισε την ελεύθερη ρίψη, με αποτέλεσμα οι διαιτητές να καταλογίσουν πέναλτι και να δείξουν την μπλέ κάρτα. Οι φιλοξενούμενοι ευστόχησαν με τον Σαμαρά και διαμόρφωσαν το τελικο 27-27.

Με την λήξη του αγώνα ακολούθησαν σοβαρά επεισόδια από πλευράς των γηπεδούχων προς τους διαιτητές με αποτέλεσμα  να κρατηθούν τα δελτία τριων αθλητών και να γραφτεί για εξύβριση ο προπονητής του Θριάμβου.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 27-27
ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΑ: 2-1,3-4,6-6,10-9,13-11,15-14 (ημίχρονο). 15-16,19-18,22-19,24-21,25-14,27-27 τελικό.

Π.Α.Ο ΘΡΙΑΜΒΟΣ ( ΔΡΕΤΤΑΣ ): ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 7, ΠΑΠΟΥΛΙΑΣ, ΚΡΕΜΟΝΑΣ, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ 2, ΜΠΑΝΙΑΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ, ΣΙΚΙΑΡΙΔΗΣ, ΑΓΓΕΛΗΣ, ΔΙΑΡΑΣ 5, ΛΑΛΑΣ 5, ΣΚΥΦΤΟΣ, ΘΕΟΔΟΣΟΠΟΥΛΟΣ 8, ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΙΑΣ, ΤΣΑΚΩΝΑΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (ΑΝΤΑΛΗΣ ): ΣΑΜΑΡΑΣ 6, ΛΟΠΑΡΝΑΚΗΣ, ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ, ΠΕΤΡΑΚΟΣ 2, ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ, ΚΟΥΛΑΚΑΡΗΣ 2, ΔΑΛΕΚΟΣ 4, ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ, ΜΠΟΥΛΟΥΜΠΑΣΗΣ 3, ΜΠΑΡΜΠΑΡΑΚΗΣ 3, ΞΕΝΙΔΗΣ, ΤΣΑΚΙΡΗΣ 1, ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ 2, ΜΑΤΘΙΑΔΗΣ 3, ΝΤΕΜΑ 1, ΤΥΜΠΑΜΠΟΓΛΟΥ

Δίλεπτα: 10/6   Πέναλτυ: 3/2-5/4  Κόκκινη: ΔΙΑΡΑΣ (3 δίλεπτα ) – Μπλέ κάρτα: ΜΠΑΝΙΑΣ
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΚΟΥΤΣΟΣ - ΦΩΚΙΤΗΣ