Α2 ανδρών: Πέρασε από τον Έσπερο το Καματερό - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Πέρασε από τον Έσπερο το Καματερό

Νίκησε και τον Έσπερο Καλλιθέας το Καματερό  με 26-22 και συνεχίζει δυναμικά να μοιράζεται την πρώτη θέση με τα Βριλήσσια. Η ομάδα του Παναγιώτη Μεσσήνη συνάντησε ισχυρή αντίσταση στο πρώτο ημίχρονο από τον πολύ καλό Έσπερο, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 12-13 για τους φιλοξενούμενους.

Στην επανάληψη η εικόνα ήταν ανάλογη μεχρι το 50', στα τελευταία 10 λεπτά που απέμεναν για τη λήξη πήρε μια διαφορά ασφαλείας που την κράτησε μέχρι το τέλος, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 22-26.

Π.Ο ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΕΣΠΕΡΟΣ-KIPARISSIS Γ.Α.Σ.ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 22-26 (ημχ12-13)
Τα πεντάλεπτα:2-2, 6-6, 8-6, 10-8, 11-10, 12-13, ημχ, 14-14, 14-17, 16-18, 17-20, 18-24, 22-26.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Τσαφαντάκης): Παπαδημητριου 1, Ανδρωνης, Μπακαβελος, Ξανθοπουλος 2, Σειντης, Μασουριδης, Βαρης, Καυκουλας 7, Μητρακος, Κοντουλης 2, Χαρος-Μπεης 4, Αθανασιαδης 2, Καραμαγκελας 3, Πολλακης 1.

KIPARISSIS Γ.Α.Σ.ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μεσσηνης Παναγιωτης, Μπελεχρης Γιωργος): Πανοπουλος, Σκοδριανος 2, Κλειτσικας 2, Αμανατιδης 2, Κλεωπας, Κλημανογλου 5, Ακαλεστος 9, Βαμβακουσης 3, Τοτος 3, Κοτσιρας, Χριστοπουλος, Ρηγατος,Θεοφιλατος,Τσιγκας, Αργυριαδης, Βορυλλας