Α2 ανδρών: Μόνος τρίτος ο Λεωνίδας - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Μόνος τρίτος ο Λεωνίδας

Νίκη που τον φέρνει μόνο στη τρίτη θέση του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών, πέτυχε ο Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων, που στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής, επικράτησε με 25-16 του Κένταυρου Αγριάς με τον οποίο μέχρι χθες ισοβαθμούσαν στον πίνακα της βαθμολογίας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε δυναμικά για την ομάδα του Δημήτρη Αθανασιάδη, η οποία μπήκε αποφασισμένη στον αγωνιστικό χώρο, παίρνοντας από την αρχή το προβάδισμα, φτάνοντας να προηγείται με 10-5 στο 15΄ και με 14-7 στο 22΄ με τον Κένταυρο όμως να αντιδρά και με ενα επιμέρους σκορ 1-4 να μειώνει σε 15-11 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και οι άμυνες είχαν τον πρώτο λόγο, μέχρι το 45' που το σκορ ήταν 18-13,
σημείο που οι γηπεδούχοι βελτίωσαν την επιθετική τους λειτουργία και με ενα σερί 7-3 μέχρι το τέλος του αγώνα, έφτασαν στη νίκη με τελικό σκορ 25-16.

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ 25-16

Πεντάλεπτα: 3-1, 6-4, 10-5, 13-7, 14-8, 15-11(ημίχ.) 16-12, 16-13, 18-13, 21-13, 24-16, 25-16