Α2 ανδρών: Πέντε στα πέντε για το Καματερό - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Πέντε στα πέντε για το Καματερό

Εύκολη νίκη για το Καματερό που επικράτησε της Αναγέννησης Βύρωνα με 16-34.

Η ομάδα του Καματερού πήρε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ, ελέγχοντας απόλυτα το ρυθμό του αγώνα, χτίζοντας σταδιακά μια διαφορά στο σκορ που έφτασε με τη λήξη του ημιχρόνου τα 10 τέρματα και τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ να έχει διαμορφωθεί στο 7-17.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με τους παίχτες του Παναγιώτη Μεσσήνη να φτάνουν σε μια
ακόμα νίκη με τελικό σκορ 16-34, που κρατάει την ομάδα του Καματερού στην πρώτη θέση με 5 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, ισοβαθμώντας με τα Βριλήσσια

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ - ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 16-34
Πεντάλεπτα: 0-1, 1-5, 2-9, 4-12, 5-14, 7-17 (ημ), 8-21, 9-24, 11-26, 12-28, 14-30, 16-34

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: (Παπαδοπούλου) Ζαγγάνης, Μαυρομάτης 1, Γκλαβόπουλος, Μαυρομάτης Σ., Τσερπές 1, Πανταζής 1, Ξεσφίγγης, Στυλιανός 5, Γερουλάνος 3, Τασιούλας 2, Ουσίνο, Καλαμάτας, Καλονιάτης 1, Σιατιρλής 2, Κρανιώτης, Αποστόλου.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: (Μεσσήνης) Σκοδριανός 3, Γκάβας, Κλείτσικας 2, Αμανατίδης 2, Μπούτος 3, Κλημανόγλου 2, Ακάλεστος 3, Βαμβακούσης 1, Τοτό 7, Πανόπουλος 3, Βόρυλλας 1, Κλέωπας 3, Χριστόπουλος 3, Κότσιρας, Καμπουράκης 1