Α2 ανδρών: Επιστροφή στις νίκες για τον Ολυμπιακό Κερατσινίου - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Επιστροφή στις νίκες για τον Ολυμπιακό Κερατσινίου

Επιστροφή στις νίκες για τον Ολυμπιακό Κερατσινίου, που επικράτησε της Νεας Ιωνίας με 33-23 στα πλαίσια της 5ης  αγωνιστικής. του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών. Μια νίκη με σημαντικό βαθμολογικό ενδιαφέρον, αλλά και ιδιαίτερη ψυχολογική σημασία για το ντέρμπι που ακολουθεί με τον Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων την επόμενη αγωνιστική.

Η ομάδα του Κερατσινίου πήρε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ, χτίζοντας σταδιακά μια διαφορά στο σκορ που κυμαινόταν μεταξύ 3-4 τερμάτων, για να λήξει το ημίχρονο με τους παίχτες του Γιάννη Ανταλή να εχουν το προβάδισμα και να πηγαίνουν στα αποδυτήρια μπροστά στο
σκορ με 17-13.

Το δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες του Ολυμπιακού παρουσιάστηκαν ακόμα καλύτεροι και ελέγχοντας το ρυθμό του αγώνα, διεύρυναν τη διαφορά στο σκορ, για να φτάσουν τελικά στη νίκη με σκορ 33-23.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 33-23
Πεντάλεπτα:3-2, 7-4, 9-8, 12-9, 14-11, 17-13 ημίχ. 20-14, 22-16, 24-18, 28-20, 30-21, 33-23 τελικό

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (ΑΝΤΑΛΗΣ): Ανδριώτης, Μαρούδας, Σαμαράς 8, Λοπαρνάκης 3, Καραγκούνης 2, Πετράκος 6, Κουλακάρης 2, Δαλέκος 4, Νικολαιδής, Παντελάκης 2, Μπαρμπαράκης 1, Τομοβιτς 1, Φωτόπουλος, Τσακίρης, Ματθιάδης 4, Ντεμά.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (ΜΠΕΝΙΑΣ): Μπεκρής, Ράμμος Β 2, Οικονόμου, Κούτσης 2, Βαλούρδος 2, Ράμμος Α 2, Σκεπετάρης 1, Γιαννόπουλος 7, Παπουτσής 3, Ιατρίδης 2, Λουκιδέλης, Κουσκουλιάνος, Παπαδόπουλος 2, Χαλκιάς, Γαρίδας.

Δίλεπτα: 4-6.  Πέναλτι: 3/3 - 3/2.
Διαιτητές: Συρεπίσιος - Μερτινιάν