Εύκολη νίκη για τον Ηλυσιακό - greekhandball.com

Εύκολη νίκη για τον Ηλυσιακό

Με ευρεία νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του ο Ηλυσιακός που στα πλαίσια της 12ης αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄ Εθνικής Ανδρών, επικράτησε του Πήγασου Κυψέλης,  με 38-15.

Η ομάδα του Γιώργου Ζαχαράκη, πήρε από νωρίς το προβάδισμα και ελέγχωντας το ρυθμό του αγώνα έκλεισε το ημίχρονο με διαφορά 10 τερμάτων (20-10). Ανάλογη εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο για να λήξει η αναμέτρηση με τελικό σκορ 38-15, με την ομάδα του Ηλυσιακού να παραμένει στη δευτερη θέση του πρωταθλήματος και να πάει στο επόμενο παιχνίδι
απέναντι στον πρωτοπόρο Λεωνίδα, εκτός έδρας, που θα κρίνει πολλά για τη συνέχεια του πρωταθλήματος και για τους στόχους της ομάδας.

Ηλυσιακός - Πήγασος 38-15 (ημίχρονο 20-10)
Τα πεντάλεπτα: 4-0, 7-1, 10-3, 13-5, 15-6, 20-10 (ημ), 23-11, 27-11, 31-13, 35-13, 37-14, 38-15.

Ηλυσιακός: Αποστόλου, Όσσινο 6, Σοκόλης 2, Τσέτσος 5, Διαμαντάκος 3, Σουρβίνος 4, Ζαγγανάς, Κώνστας 1, Κοντογιώργος, Γιανναράς 8, Ιωαννίδης 2, Βερβερίδης, Ανδρεάδης 3, Βουζαλής, Κυριακόπουλος 3, Ξεσφίγγης 1.

Πήγασος: Νικολάου 9, Φωτίου, Λολίδης, Λιώρης 1, Αναγνώστης 3, Κορωναίος, Καραλής, Παπαϊωάννου 1, Αντωνίου 1, Σαρδής, Τζαναβάρης, Ασλαμασιάν.