ΕΣΧΑ Εφήβων: Νίκη επί του Δούκα για το Καματερό - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Εφήβων: Νίκη επί του Δούκα για το Καματερό

Ο ΓΑΣ Καματερού ήταν ο νικητής του παιχνιδιού της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος εφήφων της ΕΣΧΑ, επικρατώντας εντός έδρας τον Δούκα με 22-21, σε ενα παιχνίδι που το αποτέλεσμα κρίθηκε στα τελευταία λεπτά.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν ενα μικρό προβάδισμα μέχρι το 25' (8-9), το οποίο διεύρυναν στα τελευταία 5 λεπτά μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, μπροστά στο σκορ με 9-12.

Το ξεκίνημα της επανάληψης ήταν ανάλογο του πρώτου ημιχρόνου, με τους παίχτες του Δούκα να
διατηρούν μέχρι το 50' ενα προβάδισμα 3-4 τερμάτων. Όμως η ομάδα του Παναγιώτη Μεσσήνη στο τελευταίο δεκάλεπτο, βελτιώνοντας κατακόρυφα την αμυνα της και με αποτελεσματικότητα στην επίθεση, κατάφερε με ενα σερί 6-2, να γυρίσει το παιχνίδι και να πάρει μια σπουδαία νίκη με 22-21.

Γ.Α.Σ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ: 22-21
Πεντάλεπτα: 2-1, 4-4, 4-6, 5-7, 8-9, 9-12  (ημ) 12-15, 13-17, 16-17, 16-19, 20-19, 22-21

Γ.Α.Σ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μεσσήνης): Φαλτσέτας, Μπαξεβάνης, Σαραντόπουλος 2, Γκλαβάς, Τoto 6, Θεοφιλάτος, Σημισακάκης, Βορύλλας 4, Ζαχαρόπουλος, Μάγκος 3, Μπούτος 7, Κρανιώτης, Αργυριάδης, Βουλγαράκης, Καρανασιώτης,Τσαμούρης.

Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ (Ζιβούλοβιτς): Κολλύρης Π (τ/φ), Μούρτζινος(τ/φ), Κορακίδης 1, Κωστόπουλος, Νιντερέγγερ 2, Αποστολίδης 7, Πολύζος, Κολλύρης Ν, Ραϊκόπουλος 1, Βελαώρας Η 2, Καρόπουλος 1, Χουτόπουλος 5, Βελαώρας Κ, Μπαζδέκης 1, Καφούσης, Αϊβαλιώτης 1.

Δίλεπτα: 2 - 3
Πέναλτι: 3/3 – 6/7
Διαιτητές: Σκλαβενίτης - Σκαπεράς