Την ανατροπή το Σεριφάτο - greekhandball.com

Την ανατροπή το Σεριφάτο

Μεγάλη νικη πέτυχε το Σεριφάτο με αντίπαλο την Νεα Ιωνία. Η ομαδα του Βασίλη Αναστασέλου με μια μεγάλη εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, γύρισε το εις βάρος της αποτέλεσμα και πέτυχε σπουδαία νικη με σκορ 21-22.

Το παιχνίδι εξελίχθηκε σε πραγματικό ντέρμπι. Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ, με την Νεα Ιωνία να παίρνει βραχύ προβάδισμα στην ανάπαυλα με το σκορ να βρίσκεται στο 11-10.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε συναρπαστική εξέλιξη. Η Νεα Ιωνία μπήκε δυνατά στο παιχνίδι
και κατάφερε να πάρει μια διαφορά 3 τερμάτων την οποία κρατούσε μέχρι το 50', ελέγχωντας το ρυθμό του αγώνα. Στα τελευταία 10 λεπτά του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι με αντεπίθεση διαρκείας, κάλυψαν αρχικά τη διαφορά και με ενα επί μέρους 3-6, έκαναν την ανατροπή και πήραν τη νίκη με 21-22.

Ο.Φ.Ν.Ι--ΣΕΡΙΦΑΤΟ 21-22
5λεπτα  1-1, 4-3 ,5-3, 6-6, 9-9, 11-10 ημ, 14-11, 16-13, 17-14, 18-16, 19-19, 21-22

Ν.ΙΩΝΙΑ: Σωτηριου, Ακαλεστος 5, Ραμμος, Κουτσης 3, Βασιλοπουλος, Τουτσης 9, Γιανακοπουλος 1, Ρομποκος, Λεκκας 1, Παπουτσης, Μεχλερης, Χρονης, Μπενιας 1, Τσομπανιδης, Μπουτος 1

ΣΕΡΙΦΑΤΟ: Νικολόπουλος, Βασιλειάδης 2, Χατζηκωνσταντίνου Ν , Γιαννόπουλος 1, Στόσιτς 11, Ζάτσε 2, Δημητρουλόπουλος 2, Δεμίρης1, Αλεξόπουλος, Γκιώνης, Χατζηκωνσταντίνου Α. 2, Γιούπης 1, Βύρλος Β, Διαμαντόπουλος, Ξηρός