ΕΣΧΑ Εφήβων:Συνέχεια στις νίκες για τον ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Εφήβων:Συνέχεια στις νίκες για τον ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ

Συνέχεια στις νίκες στο πρωτάθλημα εφήβων της ΕΣΧΑ, για την ομάδα του ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ που αυ΄τη τη φορά επικράτησε του Αρη Νίκαιας 32-24, καλύπτωντας την διαφορά (1 τέρμα) του μεταξύ τους αγώνα στον Α'γύρο, όταν ο Άρης Νικαίας είχε πάρει τη νίκη.

Ο Δικέας ήταν σε όλο τον αγώνα μπροστά στο σκορ κλείνωντας το ημίχρονο με διαφορά τεσσάρων γκόλ (15-11). Ανάλογη συνέχεια και στο δεύτερο ημίχρονο, με την ομάδα του  Κώστα Μπούνα να ελέγχει μέχρι το τέλος το παιχνίδι, το οποίο έληξε με 32-24

ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ-ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 32-24

Πεντάλεπτα: 3- 1, 4- 2, 7- 3, 8- 5,11- 8,15-11(ημιχ.),18-14, 21-15, 24-17, 25-19, 29-20, 32-24

ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ: Καραμπουρνιώτης 5, Ηλιόπουλος 7, Παπαδάκης 3, Μακρυγιάννης 5, Μάινας 1, Δρίτσουλας, Ζiu, Κουτσόπουλος, Μαρουλάς, Λογοθέτης 1, Λιόλιος 9, Λεωντάρας(τ/φ), Μουστάκης, Κολοκοτρώνης(τ/φ), Μαντζώρος 1
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: Τerlecki, Γιαμπουράλης 1, Καραγκούνης, Παπαιωάννου 2, Τόμοβιτς 1, Μαυρομάτης 1, Αθανασίου 5, Ραγκούσης, Τόμσον 6, Παπαδημητρίου, Ποδογοριανιώτης 1, Ταβλαρίδης 2, Ποταμούσης 2, Κρεμμύδας 3.