Στη ΦΘΙΑ το ντέρμπι της Λαμίας (βιντεο) - greekhandball.com

Στη ΦΘΙΑ το ντέρμπι της Λαμίας (βιντεο)

Με  ένα τέρμα διαφορά, για τρίτη συνεχή φορά, η ΦΘΙΑ του Απόστολου Πουγκακιώτη νίκησε τον Ιωνικό 2010 Ν.Μαγνησίας με 23 -22 και παραμένει αήττητη στον όμιλο της. Ένας αγώνας με πάθος, δυναμισμό και αρκετά καλό θέαμα και από τις ομάδες .Η ομάδα του Ιωνικού ξεκίνησε χτίζοντας ενα μικρό προβάδισμα, όμως η Φθια πολύ γρήγορα μπόρεσε να την καλύψει, τελειώνοντας το πρώτο ημίχρονο με προβάδισμα ενός τέρματος (11-10). Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε στον ίδιο ρυθμό και ένα λεπτό πριν το τελικό σφύριγμα το σκορ ήταν 22-22 Η εμπειρία όμως του Χρήστου Σκέτζου έδωσε το τέρμα της