Ο Ολυμπιακός έχασε αλλά πιστεύει σε ανατροπή στο ΣΕΦ ! - greekhandball.com

Ο Ολυμπιακός έχασε αλλά πιστεύει σε ανατροπή στο ΣΕΦ !

Στο τελευταίο πεντάλεπτο, ο Ολυμπιακός δεν άντεξε στην Ισλανδία και έχασε εντέλει με 30-26 από την Βάλουρ, στον 1ο τελικό του ΕΗF European Cup.

Ωστόσο, η πειραϊκή ομάδα περιμένει το προσεχές Σάββατο , πιθανότατα ( θα οριστικοποιηθεί την Κυριακή 19/5 η επιβεβαίωση της αποκλειστικότητας του greekhandball.com ) στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας την Βάλουρ, πιστεύοντας στην ανατροπή και την κατάκτηση του τίτλου, με την βοήθεια του κοινού της.

Ο Ολυμπιακός χρειάζεται νίκη με διαφορά 5 γκολ ενώ σε επιτυχία του με 4 τέρματα, ο τίτλος θα κριθεί στα πέναλτυ.

Το ματς ήταν αμφίρροπο έως το 52΄με το σκορ στο 24-24 σε εκείνο το σημείο, αλλά, με επιμέρους σκορ 6-2 στα τελευταία λεπτά, η γηπεδούχος έφθασε στη νίκη, παρά την πολύ καλή εμφάνιση του Ολυμπιακού που είχε ως πρώτο σκόρερ τον Σάββα, ο οποίος σημείωσε 10 γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-5, 7-7, 9-9, 11-11, 14-14 (ημίχρονο), 16-15, 20-18, 21-20, 23-22, 27-25, 30-26.

ΒΑΛΟΥΡ (Όσκαρσον): Μ. Γκούσταφσον, Γκίσλασον 2, Γιόνσον 3, Σίγκουρτσον, Μπόρνταρσον, Πάλσον, Όρσκαρσον 10, Στέφανσον 2, Ι. Γκούσταφσον 1, Γιούλιουσον, Χόστερτ 1, Μάγκνουσον 5, Νόρντμπεργκ 1, Φίλκισον, Πέτερσον 2, Φίνσον 3.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπάμπιτς): Κοτανίδης, Τζηράς, Καραμπουρνιώτης, Παπαβασίλης, Βίντα 3, Τζίμπουλας 1, Παπαντωνόπουλος, Κανδύλας, Σλίσκοβιτς 4, Δομπρής, Πασσιάς 3, Μοντόρο 3, Σλαβούλιτσα, Κάβτσιτς 2, Μιχαηλίδης, Σάββας 10.

Διαιτητές: Γερλέσκι- Λαμπούν (Πολωνία), Παρατηρητής: Όλσον (Σουηδία), Δίλεπτα: 2-4, Πέναλτι: 2/2-4/4.