Νίκη εξασφάλισης για τον Αθηναϊκό ! - greekhandball.com

Νίκη εξασφάλισης για τον Αθηναϊκό !

Εξασφάλιση παραμονής στην Α2 Εθνική Ανδρών για τον Αθηναϊκό, που κέρδισε με 28-23 τον Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων, μετά από αμφίρροπο ματς, που κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο, όταν οι γηπεδούχοι διεύρυναν τη διαφορά που είχαν δημιουργήσει και έφθασαν στην νίκη.
Τα πεντάλεπτα: 1-2,5-4,6-5,9-7,10-11,14-13 ( ημίχρονο ), 15-15,17-16,19-17,22-19,23-20,28-23.
Διαιτητές :  Μερτινιάν-Τόλιος.
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  : Παντελάκης, Καμπούρης, Δούγιας, Στυλιανός, Μπαρμπαράκης 3, Τσικριτέας 2, Χατζηαλεξανδρής, Παναγόπουλος 1, Μπινιάρης 3, Αιβαλιώτης 5, Κωστάπαππας, Φάμπατς 5, Γεωργίου,  Κοντός 6, Μπελεχρής, Τσευλίκος 3.
ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ :  Νομικός 1, Λιάπης 4, Θάνος, Κουλελές, Καμπουράκης, Αμανατίδης 2, Αργυριάδης 3, Καραμαγκέλας, Οικονόμου, Μουλιάτος 1, Θεοδωρόπουλος 6, Τσαγκούλης 5, Μακρυγιάννης 1, Μπίλος, Καπετάνιος.
Δίλεπτα : 6-4 ,Πέναλτι :1/1-5/4