Πήρε πόντο στο Λουτράκι η Δόξα Βύρωνος - greekhandball.com

Πήρε πόντο στο Λουτράκι η Δόξα Βύρωνος

Ισόπαλο 29-29 τέλειωσε το ματς Ποσειδώνα-Δόξας Βύρωνος στο Λουτράκι, για την Α2 Εθνική Ανδρών με τους φιλοξενούμενους να ανατρέπουν στα τελευταία λεπτά το προβάδισμα των γηπεδούχων με τρία τέρματα.

Τα πεντάλεπτα : 3-3, 7-5, 9-8, 11-8, 13-11, 17-16 ( ημίχρονο ), 18-19, 21-21, 23-21, 24-23, 28-25, 29-29.

Διαιτητές : Βήτας-Σκλαβενίτης.

Στο 59.57'' αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Πάλλης του Ποσειδώνα διότι καθυστέρησε την ελεύθερη ρίψη αντιπάλου. Στο ίδιο σημείο αποβλήθηκε και ο Αϊβάζης της Δόξας Β. με απευθείας κόκκινη κάρτα γιατί απώθησε στο στήθος, με έντονο τρόπο τον αντίπαλο τερματοφύλακα που κρατούσε την μπάλα και τον έριξε στο έδαφος. Το δελτίο του Αϊβάζη κρατήθηκε.

Δίλεπτα :    3-7         Πέναλτυ :  7/5-9/9

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ : Πάλλης, Αικατερίνης 2, Φίλης, Τυφτικίδης, Ρουμελιώτης 4, Κοντός 6, Καραγκιοζίδης 9, Ν.Χατζηκωνσταντίνου, Βασιλειάδης 7, Κορομίχης, Μπάμπης, Τασσόπουλος, Αρσενόπουλος 1.

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ :  Ορκας 3, Κουρουτζίδης , Ξεσφίγγης, Σχοινοχωρίτης 1, Χειβιδόπουλος 8, Μαυρομμάτης, Σιατριλής 1, Ξηρόπουλος, Αϊβάζης 1, Πέρρος 11, Παϊπάης 3, Λάλας 1, Συμεωνίδης.