Φόρτσαρε στο δεύτερο μέρος η ΑΕΚ και πήρε τη νίκη στα Βασιλικά - greekhandball.com

Φόρτσαρε στο δεύτερο μέρος η ΑΕΚ και πήρε τη νίκη στα Βασιλικά

Η ΑΕΚ πήρε τη νίκη με 32-16 επί του Ορφέα Σουρωτής στα Βασιλικά, για την Α1 Γυναικών, δείχνοντας καλύτερη συνοχή και αποτελεσματικότητα μετά το 35΄όταν προηγήθηκε με 15-13 και με επιμέρους σκορ 17-3 στα τελευταία 25 λεπτά, κατέκτησε ( εντέλει με άνεση ) τους δύο βαθμούς της νίκης.

Η Μπουλάτοβιτς με 9 γκολ και η Λεφαντόφσκι με 7, πέτυχαν τα μισά από τα γκολ της ΑΕΚ.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 2-2, 3-5, 4-8, 7-11, 10-13 (ημίχρονο ), 13-15, 14-19, 15-21, 15-27, 15-30, 16-32.

ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ  (Μπουντούλα): Παπακώστα, Χριστοδουλίδου 1, Πουγαρίδου 1, Χωρινού, Ιωαννίδου 3, Γιαρτιμίδου, Κουκλοτίδου 2, Κάππα, Ζήση, Τοπαλίδου, Μαυροπούλου 2, Καραβέλη 7, Μαλλέ, Κωστογλίδου, Αναστασιάδου, Τσολοζίδου.

ΑΕΚ (Ανταλής): Κοντοστέργιου 1, Μάγκου 6, Καραγιάννη, Φράγκα 4, Ψαριώτη, Λεβαντόφσκι 7, Μπουλάτοβιτς 9, Κατσικά 1, Γκόμες, Μανδά, Παύλου 2, Λυτρίβη 1, Ραντούλοβιτς, Παναγιωτίδου, Δρουγκίδου, Πατρώνη 1.

Διαιτητές: Θεοδοσίου - Βαγγελτζίκης. Δίλεπτα: 3-3. Πέναλτι: 5/3-4/4