Ακάθεκτος και με το ''νέο αίμα'' ο Πανελλήνιος - greekhandball.com

Ακάθεκτος και με το ''νέο αίμα'' ο Πανελλήνιος

Ο Πανελλήνιος είναι ακάθεκτος στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής και με το πέρασμα του από το Λουτράκι, έφθασε τις 9 νίκες σε ισάριθμα ματς, χάρη στο τελικό 30-22 απέναντι στον Ποσειδώνα.

Ο νεοαποκτηθείς Τοκατζόγλου πέτυχε 7 γκολ για τους ''Ολυμπιονίκες'' ενώ ο Χατζηγιάννης σκόραρε 9 φορές. Οι δυό τους έβαλαν πιο πολλά από τα μισά τέρματα της ομάδας τους.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο αγώνας ήταν αμφίρροπος, αλλά, στην επανάληψη οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό του Πανελληνίου, παρά την αγωνιστικότητα που έδειξε.

Τα πεντάλεπτα : 2-2, 5-4, 7-5, 8-7, 9-9, 10-10 ( ημίχρονο ), 11-14, 11-16, 12-21, 16-24, 21-27, 22-30.

Διαιτητές : Μερτινιάν-Τόλιος

Δίλεπτα :  3-6            Πέναλτυ : 6/3, 2/1

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ : Πάλλης, Αικατερίνης 1, Γκίκας, Ρουμελιώτης 2, Ν.Χατζηκωνσταντίνου 6, Παπαδάκης, Ρόντος 2, Καραγκιοζίδης 4, Μπάμπης, Αρσενόπουλος, Καραβάς, Α.Χατζηκωνσταντίνου 1, Βασιλειάδης 5, Κορομίχης , Τυφτικίδης, Ξαγοράρης 1.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ : Τζανακάκης, Αναστασίου , Κωστόπουλος 2, Τοκατζόγλου 7, Αθανασάκος, Σάλα 1, Διάρας, Παπαδόπουλος, Οικονόμου 4, Αναγνωστόπουλος, Βερτζώνης 1, Ζαφείρης 1, Σκουρτάϊ 3, Βλαχοθανάσης , Αλικάκος 2, Χατζηγιάννης 9.