Σε αγώνα με 49 γκολ σε ένα ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ πέτυχε ''50άρα'' ! - greekhandball.com

Σε αγώνα με 49 γκολ σε ένα ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ πέτυχε ''50άρα'' !

Απίστευτο αλλά αληθινό : Στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα ΠΑΟΚ-Πανόραμα για την Α1 Γυναικών, μπήκαν 49 γκολ, δηλαδή, σχεδόν ...ενάμιση γκολ ανά λεπτό...

Ο γηπεδούχος ΠΑΟΚ κέρδισε με 51-33, σημειώνοντας πιο πολλά γκολ από κάθε άλλη ομάδα στη φετινή σεζόν και καταρρίπτοντας την δική του επίδοση, με τα 49 τέρματα που είχε βάλει με τον Κορυδαλλό.

Αξιοσημείωτο είναι ότι στο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ προηγείτο με 19-16, καθώς το Πανόραμα έμενε κοντά στο σκορ.  Στην επανάληψη, ο Δικέφαλος του Βορρά ήταν καταιγιστικός.

Και όμως, πρώτη σκόρερ στο ματς ήταν η Αμπίλντα του Πανοράματος με 11 γκολ ενώ για τον ΠΑΟΚ οδήγησαν την ομάδα τους στο σκοράρισμα, Σεβδίλη ( 9 γκολ ), Μεντεσίδου ( 8 ), Μπουράτο ( 8 ) και Ριμπέϊρο ( 7 ).

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 9-5, 11-8, 13-11, 16-14, 19-16 (ημίχρονο ), 22-18, 29-21, 34-23, 39-27, 45-28, 51-33.

ΠΑΟΚ  (Πελεκίδης): Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου 5, Μαυροσαββίδου, Μεντεσίδου 8, Βράνσιτς 2, Χριστοφόρις, Σαμολαδά 2, Αμβροσιάδου, Σεβδίλη 9, Γκόμες 4, Ζενέλι 6, Μποριζόφσκα, Ριμπέιρο 7, Μπουράτο 8.

ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Βακάλης): Φλώρου, Κουρτίδη, Λιούκα 2, Εμμανουηλίδου 2, Γ. Παπαδοπούλου 3, Τσάρτσιου, Αμανατίδου 1, Κουκλοτίδου 1, Μήγγα 1, Νικολάου, Βράμπα 1, Γκονσάλβες 5, Κουλούρη 6, Αμπίλντα 11, Αγν. Παπαδοπούλου.

Διαιτητές: Γράψας - Παπούλιας. Δίλεπτα: 2/2. Πέναλτι: 2/2 - 2/1