Ο Ποσειδώνας είχε ''τρίαινα'' στον Βύρωνα - greekhandball.com

Ο Ποσειδώνας είχε ''τρίαινα'' στον Βύρωνα

Διπλό για τον Ποσειδώνα Λουτρακίου στον Βύρωνα με αντίπαλο τον Αθηναϊκό, με 21-19, σε παιχνίδι για την Α2 Εθνική Ανδρών.

Το πρώτο ημίχρονο είχε διακυμάνσεις στο σκορ και έκλεισε με προηγούμενο τον Ποσειδώνα με 12-10 ενώ στην επανάληψη οι αντίπαλοι συμβάδιζαν έως το 55΄όταν οι φιλοξενούμενοι απέκτησαν προβάδισμα με 20-18 και εντέλει επικράτησαν καθώς στο τελευταίο πεντάλεπτο οι δύο ομάδες πέτυχαν από ένα γκολ.

Με καλή άμυνα ο Ποσειδώνας κράτησε χαμηλά το σκορ, ο Φάμπατς έμεινε αυτή τη φορά μόλις σε 1 γκολ, ο Αθηναϊκός δεν είχε τις λύσεις που θα ήθελε στο σκοράρισμα και οδηγήθηκε στην ήττα.

Τα πεντάλεπτα: 3-0,5-1,5-4,7-6,9-9,10-12 ( ημίχρονο ),13-14,15-16,16-16,16-17,18-20,19-21.

Διαιτητές :  Καρυδάκης-Γιακαλής.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  :  Καμπούρης, Δούγιας, Μπαρμπαράκης 1, Τσικριτέας, Χατζηαλεξανδρής 4, Αιβαλιώτης 1, Παναγόπουλος 4, Μπινιάρης 4, Κωστάπαππας,  Φάμπατς 1, Ορφανόπουλος, Στυλιανός, Κοντός 2, Τσέτσος, Γεωργίου, Κοντάκος 2.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ : Πάλλης, Αικατερίνης, Φίλης,  Ρουμελιώτης 3, Ν.Χατζηκωνσταντίνου 5, Παλαιολόγος, Παπαδάκης, Ρόντος 3, Καραγκιοζίδης 3, Μπάμπης, Αρσενόπουλος 1, Καραβάς, Α.Χατζηκωνσταντίνου, Βασιλειάδης 6, Κορομίχης , Τυφτικίδης.

Δίλεπτα  : 5-7 . Στο 59΄57΄΄ κόκκινη ο Κ.Βασιλειάδης για παρεμπόδιση εκτέλεσης ρίψης.

Πέναλτι : 2/0, 3/2.