Με 15 γκολ από την Τσιαμουρά η Προσοτσάνη, κέρδισε στα Γιαννιτσά και προκρίθηκε ! - greekhandball.com

Η Προσοτσάνη, παρά τις ελλείψεις που είχε, έφθασε στη νίκη στα Γιαννιτσά σε βάρος του Μέγα Αλέξανδρου, με 30-29 και έτσι τον ακολουθεί στα πλέϊ οφ ανόδου από την Α2 Εθνική στην Α1, όπου άλλωστε αγωνίζονταν πέρσι οι δύο ομάδες.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα στο εφετινό πρωτάθλημα για την γηπεδούχο ομάδα.

Εξαιρετική προσπάθεια και από τις δύο ομάδες σε αμφίρροπο ματς που κρίθηκε οριακά, στις λεπτομέρειες υπέρ της Προσοτσάνης η οποία είχε καθοριστική βοήθεια από την πρώτη σκόρερ της αναμέτρησης Τσιαμουρά που πέτυχε 15 γκολ.

Τα πεντάλεπτα : 2-3, 4-6, 8-7, 9-9, 12-14, 14-16 ( ημίχρονο ), 16-18, 18-19, 21-20, 25-23, 26-27, 29-30.

Διαιτητές :  Μαυρίδης-Τομίδης.

Δίλεπτα :  7-7  , κόκκινη για την Πλιόγκα των Γιαννιτσών στο 53.10'' , Πέναλτυ : 3/3-2/2.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ :  Πυριτίδου, Πατσάνη 6, Τομίδου 2, Αναστασίου 3, Πέγιου, Καλφοπούλου, Μαντζιβή, Πλιόγκα 5, Ανδρονικίδου 6, Χειμώνα, Αϊβαζίδου, Τρελοπούλου 2, Καραμπατζάκη 5.

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ : Στεφανίδου, Χαλβατζή, Γορδή, Κοπανέλου, Σεβδίλη 6, Κυριακίδου 3, Ζάμπα 2, Τσιαμουρά 15, Ράμα 2 , Καστάρη 2, Αθανασιάδου.