Ο Πανελλήνιος προελαύνει, η Ακαδημία και η ''κατάρα'' του φινάλε... - greekhandball.com

Ο Πανελλήνιος προελαύνει, η Ακαδημία και η ''κατάρα'' του φινάλε...

Το 7 στα 7 πέτυχε ο Πανελλήνιος, που κέρδισε στην Πάτρα την Ακαδημία των Σπορ με 22-21. Η γηπεδούχος έχασε έδαφος και μένει σε απόσταση πλέον από τις δύο πρώτες θέσεις της βαθμολογίας, όπου προελαύνουν Πανελλήνιος και Αρης Νίκαιας.

Ο Χατζηγιάννης με 9 γκολ ήταν ο πρώτος σκόρερ του αγώνα ενώ η Ακαδημία έχασε και πάλι πόντους στη δύση ενός αγώνα και στις λεπτομέρειες.

Τα πεντάλεπτα :  2-2, 2-3, 6-6, 9-7, 9-11, 10-13  ( ημίχρονο ), 12-14, 15-16, 16-18, 17-20, 20-20, 21-22.

Διαιτητές : Μερτινιάν-Βήτας

Δίλεπτα :    6-4           ,  Πέναλτυ : 1/1, 4/2

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ ΠΑΤΡΑΣ :  Διαμαντόπουλος, Πάντος 1, Σαρικάς , Παναγιωταρόπουλος 1, Ανδριόπουλος, Κολλύρης 4, Μπιλάδης , Ευθυμίου, Μπεκιάρης, Σμυρνιώτης, Χ.Παπαγιαννόπουλος 5, Α.Παπαγιαννόπουλος 2, Ρουσσόπουλος 3, Θεοδωρογλάκης , Βασιλείου 5, Γεωργίου.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ : Τζανακάκης, Χατζηγιάννης 9, Βλαχοθανάσης , Αλικάκος 2, Βερτζώνης 3, Ζαφείρης , Παπαδόπουλος, Οικονόμου 1, Τσάροφ, Σάλα , Κασόλας, Κωστόπουλος 5, Ψαρρός, Αναγνωστόπουλος 1, Σκουρτάϊ 1, Κωνσταντινίδης .