Πρώτη νίκη για τον Εσπερο, τέλειωσε το αήττητο του Χαλανδρίου - greekhandball.com

Πρώτη νίκη για τον Εσπερο, τέλειωσε το αήττητο του Χαλανδρίου

Πρώτη νίκη για τον Εσπερο Καλλιθέας στην Β΄ Εθνική και πρώτη ήττα για την ΑΕ Χαλανδρίου, καθώς, οι γηπεδούχοι υποχρέωσαν την επίσης ιστορική ομάδα που επέστρεψε εφέτος στις Εθνικές Κατηγορίες, να επιστρέψει στην βάση της με το 22-21 σε βάρος της.

Συναρπαστικό στην εξέλιξη του παιχνίδι, με τον Εσπερο να προηγείται με 11-8 στο ημίχρονο και στο 45΄ με 17-15 και τους φιλοξενούμενους να αντιδρούν, δίχως όμως εντέλει να καταφέρουν να αποσπάσουν θετικό αποτέλεσμα με τους ''μπλέ'' να κερδίζουν το ματς στις λεπτομέρειες απέναντι σε αντίπαλο που αγωνίσθηκε με ελλείψεις.

Πεντάλεπτα: 3-1,4-1,6-4,6-5,9-6,11-8 ( ημίχρονο ), 14-11,16-14,17-1518-18,20-20,22-21.

Διαιτητές :  Αν.Γερουλάνος-Μυλωνάς.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: Τοτάζι, Παντελόπουλος 3, Σταμ.Ντούρος 2, Αρβανιτίδης, Iσ. Παγωνίδης 2, Διομ.Ντούρος, Κοτσωνάρος 3, Θ.Παγωνίδης 8, Δελαπόρτας, Αποστολόπουλος 4, Παππάς, Δήμου, Τσέλιος, Μασουρίδης, Παπάζογλου , Διομ.Ντούρος..

ΧΑΛΑΝΔΡΙ:  Μουλάκης 5, Θεοφιλάτος 1, Στεφανίτσης 7, Ακτενίζογλου 2, Ρουμελιώτης, Κετιμές 3, Εξάρχου 2, Νικολαίδης, Ζαχαρόπουλος, Παμποράκης, Δραγάζης 1, Νικολίνταης.

Δίλεπτα : 5-5. Πέναλτι : 3/2-1/1