Η Σαλαμίνα ''φόρτσαρε'' στο δεύτερο μέρος και έφυγε νικήτρια από το Μετς - greekhandball.com

Η Σαλαμίνα ''φόρτσαρε'' στο δεύτερο μέρος και έφυγε νικήτρια από το Μετς

Με ελλείψεις έπαιξαν στο Μετς τόσο ο Πήγασος Κυψέλης όσο και η Σαλαμίνα, η νίκη πάντως πήγε στο φιλοξενούμενο νησιωτικό συγκρότημα, με 34-18.

Στο ημίχρονο, η Σαλαμίνα προηγήθηκε 16-14, αλλά, ο Πήγασος δεν άντεξε στην επανάληψη και με επιμέρους σε βάρος του σκορ 18-4 γνώρισε την ήττα.

Πρώτος σκόρερ της συνάντησης ο Δίπλαρος της Σαλαμίνας με 9 τέρματα στο ενεργητικό του.

Τα πεντάλεπτα: 1-2,5-6,9-8,9-10,9-13,14-16 ( ημίχρονο ), 15-18,16-22,17-25,18-28,18-30,18-34.

Διαιτητές :  Α.Γερουλάνος-Κ.Γερουλάνος.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ: Ε.Σκληρός 2, Σαλόγιαννος 2, Νεοχωρίτης, Κωνσταντινίδης, Σάρδης, Φυτόπουλος, Σωτηρίου 4, Νικολάου 3, Β.Σκληρός 5, Βασάλος 2, Παπαγιαννόπουλος.

ΣΑΛΑΜΙΝΑ:  Μπακαούκας 3, Νικολαίδης 3, Γεωργακόπουλος 3, Κιζόπουλος1, Παπαδιονυσίου, Μπούτος 5, Μπούζος 2, Π.Αποστολίδης, Καρδάσης, Μιχαλόπουλος 4, Τσαρπαλής 1, Βασιλόπουλος, Η.Αποστολίδης 3, Δίπλαρος 9.

Δίλεπτα 3-2 , Πέναλτι 3/3-2/1