Τον βράβευσαν αλλά τους ''πλήγωσε'' αν και τους αγαπά... - greekhandball.com

Τον βράβευσαν αλλά τους ''πλήγωσε'' αν και τους αγαπά...

Ομορφη κίνηση από τον Κένταυρο Αγριάς Βόλου που βράβευσε στο ημίχρονο του αγώνα του με τους Αμφικτύονες Λαμίας  τον προπονητή των φιλοξενουμένων Γιάννη Τσιάπα, για την πολυετή προσφορά του στον σύλλογο της Μαγνησίας.

Πάντως, ο Τσιάπας...στεναχώρησε τους φίλους του στον Βόλο καθώς, έφυγε νικητής με 31-27 από αυτή την αναμέτρηση για το πρωτάθλημα της Β΄  Εθνικής.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Κένταυρος προηγήθηκε με 13-12, κράτησε το προβάδισμα μέχρι το 50΄ με 24-23, ωστόσο, στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Αμφικτύονες, με επιμέρους σκορ 8-3 ανέτρεψαν την κατάσταση και έφθασαν στην νίκη.

Ελειψαν από τον Κένταυρο οι Μακρής, Μησιρλίδης ενώ στο ξεκίνημα του αγώνα αποχώρησε με μυϊκό τραυματισμό ο πρώτος σκόρερ της ομάδας Λαζάρου.

Τα πεντάλεπτα:  2-2,5-4,8-6,9-9,12-11,13-12 ( ημίχρονο ) 17-16,19-17,21-19,24-23,25-26,27-31.

Διαιτητές : Καποτάς-Παλαμιώτης

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ ΒΟΛΟΥ : Κούπας , Χανιάς , Γκαμώτσος , Καλαποδάς 2 , Λαζάρου  , Λαγδός Χ., Μιχαλόπουλος , Παπαδόπουλος , Χαλκιάς 4, Χιώτης 9, Πάσχος 7 , Ελευθεριάδης , Μαυρομάτης Κ., Αντωνιάδης 5, Λαγδός Χ. , Λαζαρίδης .

ΑΜΦΙΚΤΥΟΝΕΣ ΛΑΜΙΑΣ :  Αγγελόπουλος, Παπαγεωργίου 6, Καντζός, Πουγκακιώτης 2, Σιάππας 1, Μαντζιώρος 6 , Παπαδούκας,  Ρούσσος, Νταφλούκας 5, Καραγάτσιος, Γεωργαντάς 4, Αργυρόπουλος 1, Λώρας 4, Λαμπράκης 2, Γ.Βλάχος, Π.Βλάχος.