Ανατρέψιμη ήττα του ΠΑΟΚ στην Πολωνία - greekhandball.com

Ανατρέψιμη ήττα του ΠΑΟΚ στην Πολωνία

Πραγματοποιώντας την καλύτερη του εμφάνιση φέτος, οι γυναίκες του ΠΑΟΚ έφυγαν τελικά με μία… ανατρέψιμη ήττα από την Πολωνία, με σκορ 26:23, στον πρώτο του αγώνα με την Γκμίνι Κομπιέρζιτσε για τον 3ο γύρο του EHF European Cup γυναικών.

Οι νταμπλούχες μπήκαν πολύ καλά στο παιχνίδι, παίρνοντας προβάδισμα 0-3 στο 3' το οποίο κράτησαν μέχρι το ημίχρονο, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 11-12 για τον ΠΑΟΚ. Στην επανάληψη οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ μέχρι το 55' (22-22), με τις γηπεδούχες να πραγματοποιούν στο τέλος ένα επι μέρους σκορ 4-1, για να πάρουν τη νίκη 26-23, σκορ που σε συνάρτηση με την πολύ καλή απόδοση που είχε ο ΠΑΟΚ, μπορεί να ανατραπεί και να φέρει την πρόκριση στο Δικέφαλο του Βορρά.

KPR Gminy Kobierzyce – ΠΑΟΚ 26-23 (11-12)

KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Olek 3, Kucharska, Tomczyk, Buklarewicz 1, Janas 1, Wiertelak 5, Kozioł 2, Despodovska 5, Shupyk 3, Wicik 3, Macedo 3

ΠΑΟΚ: Τσικνάκη, Καπρινιώτη, Χατζηπαρασίδου 4, Σεβδίλη 1, Vrancic 2, Gomes, Ζενέλι 6, Borizovska 4, Grbavcevic 3, Dias Ribeiro 1, Bocardo 2, Μεντεσίδου, Χριστοφόρις, Σαμολαδά, Αμβροσιάδου.

Πεναλτι: 5/5 - 3/4, Δίλεπτα 3-4