Τουλάχιστον έπαιξε στο Μοσχάτο και ας έχασε... - greekhandball.com

Τουλάχιστον έπαιξε στο Μοσχάτο και ας έχασε...

Το ματς του Δία με την Πολιτεία είχε ένα ευχάριστο και ένα δυσάρεστο...

Το θετικό για τον Δία είναι ότι έπαιξε στο Μοσχάτο, αντί να κάνει πάλι τον γύρο της Αττικής...

Και το αρνητικό ότι ηττήθηκε από την Πολιτεία, δείχνοντας πάντως σημάδια βελτίωσης καθώς μάλιστα ήταν πολύ καλός στο πρώτο μέρος ( 14-14 ), αλλά, δεν άντεξε στην επανάληψη όταν δέχθηκε 15 γκολ από την φιλοξενούμενη που είχε ως πρώτο σκόρερ τον Κάτρη των 11 τερμάτων σε αυτή την αναμέτρηση για το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας.

Η νίκη της Πολιτείας, με 29-21 ήταν δίκαιη, σε έναν αγώνα αλληλοσεβασμού με μόλις δύο δίλεπτες ποινές, μία για κάθε ομάδα.

Τα πεντάλεπτα : 2-3, 4-4, 7-6, 9-9, 13-11, 14-14 ( ημίχρονο ), 15-17, 18-21, 19-22, 20-24, 21-27, 21-29.

Διαιτητές :  Α.Γερουλάνος-Παπαπαύλου

Δίλεπτα :      1-1        Πέναλτυ : 2/1, 4/4

ΔΙΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ :  Κουρής, Β.Καραγεώργης 2, Ζαχαρίας, 3, Σ.Χαραλαμπίδης 5, Χ.Χαραλαμπίδης, Κολοκυθάς, Βενιζελέας, Γ.Κωνσταντινίδης, Π.Καραγεώργης, Χριστόπουλος 3, Χήνος 5, Γ.Κωνσταντινίδης, Φωτίου 3.

ΠΟΛΙΤΕΙΑ : Κάτρης 11, Ξανθάκης 1, Δουνάκης 1, Τερλεμές 1, Ι.Ταυρόπουλος 4, Ξηρός, Τηνιακός 8, Σ.Ταυρόπουλος 2, Ζέρβας 1.