Με το ίδιο ''νόμισμα'' έχασε ο Ιδομενέας στο Κορωπί... - greekhandball.com

Με το ίδιο ''νόμισμα'' έχασε ο Ιδομενέας στο Κορωπί...

Αυτή τη φορά, ο Ιδομενέας Γαλατά γνώρισε την ήττα στην έξοδο του στην Αττική, με τον ίδιο τρόπο με τον οποίο είχε φθάσει σε σπουδαίες νίκες : Με διαφορά ενός γκολ.

Ο Παπασιδέρης στο Κορωπί, οδήγησε τον Ιδομενέα στην ( πρώτη φετινή ) ήττα με 34-33

Ο Γιάντσα σημείωσε 10 γκολ για τους γηπεδούχους ενώ δεν ήταν αρκετά για τους φιλοξενούμενους τα 13 τέρματα του πρώτου σκόρερ τους Φαλτσέτα.

Στο ημίχρονο, ο Παπασιδέρης προηγήθηκε με 17-13, ωστόσο, ο Ιδομενέας πλησίασε σε 25-24 στο 45΄και  στο 50΄, με σερί 5-0, πάλι ξέφυγε η ομάδα του Γιάντσα, με 30-24 και παρά το επιμέρους 9-4 υπέρ τους οι παίκτες του Κοκολοδημητράκη δεν απέφυγαν την ήττα.

Σημειώνεται ότι στο 45.50'' αποχώρησαν από το γήπεδο οι αθλητές του Ιδομενέα, Παπαϊωάννου και Χουτόπουλος, καθώς έπρεπε οπωσδήποτε να επιστρέψουν στα Χανιά και θέλησαν να διασφαλίσουν ότι θα ήταν έγκαιρα στην αναχώρηση.

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-3, 4-6, 9-7, 13-10, 17-13 (ημίχρονο), 20-16, 23-20, 25-24, 30-24, 32-29, 34-33

Διαιτητές : Σκλαβενίτης-Βήτας

ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ  : Τσιβρανίδης, Μπαντουράκης 1, Σουρλαντζής 4, Γιάντσα 10, Αναγνώστου 6, Φακίνος, Ιβάν, Κουμασίτης, Καμαρινόπουλος 7, Παπαδόπουλος, Ρισσάκης, Καραγιάννης 4, Γκεμπαρόφσκι, Αλεξανδρής, Κιούσης, Κώνστας 2

ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ :  Παντελάκης, Παπαδάκης 1, Φαλτσέτας 13, Σπυρλιδάκης 1, Κισκηράς 3, Παπαϊωάννου 3, Καμαριανάκης, Πάλλας, Αλυγιζάκης, Γρηγοράκης 7, Καμινάκης 1, Κωστόπουλος 4, Θωμαδάκης, Μιχελάκης